Někdejší bouřlivák z Ďolíčku se změnil. Když emoce stříkají, já je hasím, směje se Sňozík

5. října 2021 11:02 - Praha

Když někdo zmíní jméno Radek Sňozík, tuzemští fotbaloví fanoušci dobře vědí, o koho jde. Přestože bývalý brankář Bohemians 1905 ukončil profesionální kariéru už před několika lety. Patří totiž mezi úzkou skupinu gólmanů, kteří ve své kariéře vstřelili v první lize branku. Pětačtyřicetiletý Sňozík ale rukavice stále neodložil, nastupuje za Lety v I.B třídě. K tomu trénuje mládež.

 

Milan Malíček, Právo

„Snažím se rozdávat radost. Chtěl jsem hrát středního záložníka, chytráka, který bude rozděloval míče. Ale musím normálně chytat. V záloze bych musel běhat. Trénuje nás Jarda Šmerda, bývalý ligový fotbalista, nechce po nás fotbal v chůzi. Zatím to není nic pro mě, takže radši stojím v bráně a křičím na kluky, že málo běhají," smál se Sňozík.

Přítomnost bývalých prvoligistů v nižších soutěžích probudí mnohdy u soupeřů přemotivovanost, jsou terčem nevybíravých zákroků. Při venkovních zápasech jim domácí diváci navíc dávají, co proto. Sňozík má však zatím jen pozitivní zkušenosti.

Do branky už ne! Známý český gólman Zlámal pokračuje v kariéře, hraje v poli

„Zatím to probíhá úplně v klidu. V lize jsem byl emotivní, tady se snažím krotit. Do ničeho se nepouštím, snažím se brát všechno s nadhledem. Nedávno jsme hráli hodně vyhecovaný zápas, emoce stříkaly spíš z kluků. Já jsem se snažil být voda na ten oheň," podotkl Sňozík.

Jedenáct gólů za zápas? Extrém, směje se kanonýr a myslí na rekord

V současnosti vychovává mladé brankáře ve dvou druholigových klubech - v Dukle a v Příbrami. Také proto byl v Letech na svatého Václava hostem turnaje mladších žáků Demisport Cup 2021 – Memoriál Oldřicha Limporta, který pořádal jeho kamarád Jan Rajnoch, šéf okresního fotbalového svazu Praha – západ.

„Jsem hlavně rád, že se takové turnaje vůbec pořádají. Kluci z vesnických klubů nemají možnost zápasové konfrontace. Na vesnicích žákovské a dorostenecké fotbaly mizí, což je obrovská škoda. Bude na tom bitý vrcholový fotbal. Takže jen houšť s takovými akcemi," uvedl Sňozík, který pochopitelně nadále sleduje „svoji" Bohemku.

V sobotu mu udělala radost výhrou nad Olomoucí, předtím ale dostala pět gólů od Slavie a čtyři od Ostravy. Co říká výkonům brankářů Patrika Le Gianga a Hugo Jana Bačkovského, kteří ve zmíněných zápasech chybovali?

„Každá chyba v bráně je hodně vidět, furt se rozebírá. Prostě když prohraješ se Slavií a na Baníku, není to nic, kvůli čemu by se měly vyvěšovat černé prapory. Což se také stalo, sekla se doma Olomouc a špatné výsledky jsou zapomenuté," pronesl Sňozík.

Kdo byl podle něj měl být jedničkou Klokanů? „Byl bych rád, kdyby se uzdravil Roman Valeš. Z té trojky mi přijde nejlepší, bohužel je zraněný. Patrik i Hugo neměli některé zápasy úplně dobré, což je dané i tím, že oba nechytají pravidelně. Je třeba dát důvěru jednomu, pak se gólman v bráně cítí úplně jinak," vysvětluje Sňozík.

Předseda OFS Praha - západ Jan Rajnoch si během mládežnického turnaje v Letech zahrál oblíbené bago s družstvem dívek pražské Dukly.

Archiv OFS Praha - západ

Má ambice postoupit v trenéřině mezi dospělé, na profesionální úroveň? „Určitě by mě lákalo posunout se do dospělé kategorie. Nějaké nabídky jsem měl, ale zatím každý roli trenéra gólmanů u nás vidíme úplně jinak. Já ji vnímám tak, že trenér u A týmu má na starosti brankáře v celém klubu, je jejich šéftrenér. Nastavuje koncepci, podle které se trénuje. U nás to zatím takhle nefunguje, což mě mrzí, protože gólman je dneska obrovsky důležitý," dodal Sňozík.

Robert Neumann, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..