Přiznání bývalého reprezentanta: Sledovali mě!

8. října 2021 07:48 - Praha

Po pěti a půl letech se vrátil v létě z Anglie do Mladé Boleslavi, kde se snaží o restart. Zatím úspěšně. Devětadvacetiletý záložník Jiří Skalák má ale mnohem vyšší cíl: návrat do české reprezentace. Řekl to ve fotbalovém podcastu Jiřího Hoška s názvem S Angličanem na pivo, který přináší server Seznamzprávy.

 

„Pracuju tvrdě, reprezentaci jsem rozhodně neuzavřel. Dělám maximum, abych se do ní vrátil," prohlásil Skalák. Během hodinového setkání v Paspově sále na pražském Smíchově mimo jiné prozradil, že měsíce předtím, než v únoru 2016 uzavřel kontrakt s anglickým Brightonem, skauti anglického klubu jej pozorovali i mimo stadion.

„Nevěděl jsem o tom. Byl jsem obrovsky překvapený, když jsem se o tom s odstupem času dozvěděl," podotkl Skalák. V rámci oslav postupu do Premier League na jaře 2017 odletěl tým Brightonu „vypustit páru" do Las Vegas. V uvolněné atmosféře jednoho z večírků se dal Skalák do řeči se skautem anglického klubu. Ten mu sdělil, jak za ním s kolegy několikrát z Ostrovů letěli, aby vysledovali, jaká je jeho mimofotbalová náplň.

Jiří Skalák z Boleslavi.

Radek Petrášek, ČTK

„Sledovali mě, co dělám mimo stadion. Čekali v autě před bránou, když jsem po zápase nebo po tréninku vyjel, pověsili se za mě. Monitorovali, jak trávím volný čas," vyprávěl Skalák. Anglické kluby jsou tímto pověstné. Než do nového hráče investují miliony liber, důkladně si ho proklepnou i po mentální stránce.

Poslechněte si aktuální díl podcastu Angličan

Například Manchester City než vysázel Swansea v lednu 2015 téměř 30 milionů liber za bývalého útočníka Sparty Bonyho Wilfrieda, kluboví skauti na něj vytvořili „mentální složku", čítající 200 stran formátu A4. Byly v nich detailní informace o celém jeho životě včetně jeho nejbližších.

neu, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..