Votroci mají krále asistencí, Vlkanova si vylepší dres

8. října 2021 15:16 - Praha

Kapitán jde Votrokům příkladem. Záložník Hradce Králové Adam Vlkanova získal pomyslnou korunu pro druhého Přihraj:Krále asistencí v sezoně 2021/22. V období od 6. do 10. kola fotbalové Fortuna ligy, které bylo pro udělení ocenění určující, nasbíral celkem čtyři asistence u gólů východočeského týmu.

 

Vít Černý, ČTK

Ač Vlkanova podle oficiálních údajů měří pouze 169 centimetrů a váží šedesát kilo, představuje hnací motor hradecké sestavy. Zahrát dokáže na postu ofenzivního záložníka, stejně jako na obou křídlech. Nováček zatím nejčastěji praktikoval rozestavení, ve kterém hbitý šikula operoval s jedním nebo dvěma spoluhráči pod hrotovým útočníkem.

Vlkanova si během jednoho srpnového duelu, tří zářijových utkání a střetnutí zkraje října připsal dohromady čtyři asistence u tref Votroků. Proti Českým Budějovicím (1:0) se podílel na klíčovém gólu zápasu, v regionálním souboji s Pardubicemi (2:0) nechyběl u obou vstřelených branek. Když pak Hradec proti mistrovské Slavii snižoval na konečných 1:4, opět se role přihrávajícího zhostil rodák z města na soutoku Labe a Orlice.

David Lafata se stal patronem nadačního fondu Zelený život

LFA

Ve všech sledovaných utkáních přitom sedmadvacetiletý Vlkanova strávil na trávníku většinu hracího času. Pokud střídal, došlo k tomu nejdříve v závěrečné desetiminutovce. Proti Pardubicím a naposledy Jablonci odešel na lavičku dokonce až v nastavení druhého poločasu.

Dres Adama Vlkanovy zkrášlí označení pro Přihraj:Krále asistencí. Následně na něj přibude hráčův podpis a poputuje do aukce. Její výtěžek obdrží Nadační fond Zelený život.

dos, Sport.cz

  1:0 Slavia - Olomouc 1:0 dohráno
20211027T19:00:00+0200
Slavia vs. Olomouc
Slavia vs. Olomouc
Slavia
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..