Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jsme pokorní a chceme dál tvrdě pracovat, říká teplický záložník Vachoušek

30. září 2013 21:28 - Teplice

Gambrinus liga má za sebou přesně první třetinu sezóny a k fotbalovým klubům, v nichž může panovat spokojenost s dosavadním účinkováním týmu, patří Teplice. S minimální bodovou ztrátou na druhou Plzeň je ofenzivně laděné severočeské mužstvo na třetím místě tabulky. A co víc: pohlednou hrou a množstvím vstřelených gólů baví fotbalovou veřejnost, čehož si moc váží i záložník Štěpán Vachoušek, nejzkušenější hráč Teplic. „Pro mě je to balzám,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Petr Eret, ČTK

Teplický fotbal se veze na vlně nevídané euforie. Jak si užíváte aktuálního postavení v prvoligové tabulce?

Jsme za něj rádi hlavně díky fanouškům. Na začátku sezóny jsme je navnadili úspěšnými výsledky a od té doby nám moc pomáhají. Za to si zaslouží poděkování, protože celému týmu dodávají sílu i ve chvílích, kdy je na hřišti nerozhodný stav a třeba se nám tolik nedaří. Ale diváci poznají, že chceme rozhodnout zápas a strhnout vítězství na svou stranu. V Teplicích chodí na fotbal osm tisíc diváků, což tady dlouho nebylo.

Můžete charakterizovat hlavní přednosti teplického mužstva?

Jsou jimi především dva aspekty: pokora a chuť pracovat. I když někteří hráči tady loni nebyli, vědí o dřívější situaci s umístěním v dolní části tabulky. Minulá sezóna byla psychicky náročná. Z toho jsme se poučili. Jsme silní i po mentální stránce a věříme si, že vstřelíme potřebné góly. Necháváme na hřišti všechno.

Jak vnímáte letošní podzim z osobního hlediska?

Moje herní role se trochu změnila. Daleko víc se dostanu ve hře k míči a těší mě, že se nám týmově daří. Je to balzám.

Tepličtí už zaznamenali neuvěřitelných třicet gólů v deseti kolech Gambrinus ligy. Jak takovou bilanci berete?

Máme sice kanonýra Aidina Mahmutoviče, ale není to jen o jednom hráči. Produktivitu jsme rozložili na více kluků. Třeba proti Bohemians 1905 se na pěti gólech podílelo pět různých střelců.

Příští ligový zápas hrajete až 21. října v Brně. Co říkáte na třiadvacet dní trvající pauzu, která pro vás začala už 28. září?

Chceme se na podzimní finiš dobře připravit tak, abychom dál bojovali jeden za druhého jako dosud. Budeme v nadcházejících dnech trénovat, ale i odpočívat. Po Brnu přijde ligová lahůdka v podobě domácího zápasu s Plzní.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..