Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jako ťukes Arsenalu, blažilo po gólu sparťanského střelce Dočkala

21. října 2013 07:54 - Praha

Superlativy se na ně snášely ze všech stran. Na Spartu i střelce jejího prvního gólu Bořka Dočkala, který se parádním vedoucím gólu do sítě Dukly přičinil o pokračování vítězné série letenského týmu. „Od chvíle, co jsem do Sparty přišel, to byl docela určitě nejlepší výkon. Mužstva i můj. Přiblížili jsme se představě, jak by měl náš herní projev vypadat a jak bychom měli vyhrávat, poznamenal věcně Dočkal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Panující počasí nevěštilo před derby s Duklou nic dobrého pro tým, který chce tvořit a hrát fotbal. Před zápasem průtrž mračen, trávník nasáklý vodou, podmínky skutečně těžké...

Také jsem měl obavy, aby nám pokračující déšť neznepříjemnil život ještě víc. Terén sice ideální nebyl, ale naši hru a výkon nepoznamenal. Kombinovat a tvořit se na něm dalo.

Dokonce tak, že se na váš tým snášely superlativy ze všech stran. Přitom po reprezentační přestávce - a ta nedávná byla navíc mimořádně dlouhá, mívala Sparta pravidelně problémy...

Po takové pauze bývá otázkou, nakolik se na hře a výkonech mužstva promítne. Tentokrát jsme ale všichni nějaký zápas sehráli. Ať již s reprezentací, nebo přípravný za Spartu proti Drážďanům, takže herní výpadek zase až tak dlouhý nebyl.

Vy jste si rozhodně stěžovat nemohl. V reprezentačním dresu jste se trefil v kvalifikační derniéře v Bulharsku, v ligovém pokračování s Duklou jste se vůbec poprvé zapsal mezi střelce i ve sparťanských barvách.

Pro mě nejsou důležité góly či asistence, ale to, jak budeme zvládat ligové zápasy jako mužstvo. Výsledkově a herně. Když k tomu přispěji svými výkony, ke spokojenosti mně to postačí.

V derby s Duklou jste ovšem přispěl k výhře nejen výkonem, ale i zmiňovaným gólem. A dokonce po parádním slalomu mezi dvěma obránci hostů...

Šlo o nutnost si balón ještě trochu přistrčit, protože jinak by na něj hostující stoper dosáhl. Pak jsem chtěl střílet, ale postřehl jsem, že mně další hráč padá pod nohy a tudíž jsem byl nucen pustit si míč dál do šestnáctky. Improvizace, ale jinak měla celá akce výborné parametry. Nikoli ale pouze ona, protože jsme si vytvořili řadu dalších výborných šancí, které jsme ale neproměnili.

Trochu prozaické líčení sóla, jímž jako byste se snažil napodobit podobné kousky Messiho...

Spíše jsme si v kabině připomínali ťukes Arsenalu během víkendového utkání Premier League, jemuž se tahle akce přibližovala. Malý zázrak, že na obtížném terénu vyšla a skončila gólem.

Kromě gólu jste trefil i tyč, takže jste byl evidentně při střelecké chuti...

Jenže při této střele jsem od začátku věděl, že jsem mohl balón trefit o trochu lépe. Dokonce jsem myslel, že míč mine bránu.

Výhrou v malém pražském derby s Duklou jste načali těžkou sérii, během níž narazíte nejprve na Liberec a poté doma na Teplice.

Pro nás nejsou důležití soupeři, s nimiž se budeme potkávat. Podstatnější je podobný přístup jako proti Dukle, stejně jako schopnost vnutit protivníkům naši hru. Na Duklu to působilo, protože jsme ji neustálou aktivitou přehráli a k ničemu nepustili. V tomto duchu bychom měli pokračovat.

Neměl by to být problém, protože máte šestibodový náskok na Plzeň, který vás musí určitě uklidňovat...

Neřekl bych uklidňující, byť příjemný samozřejmě je. Šestibodový náskok vypadá skutečně pěkně, ale je potřeba si uvědomit, že v jedenácti kolech jsme jen jednou remizovali. Takovou bilanci nejde udržet celou sezónu, protože to bychom si pak mohli dovolit do konce ligy už jen další dva nerozhodné výsledky. Proto nelze předpokládat, že bychom celou sezónou proletěli tak skvěle. Zdaleka ještě není konec, což si všichni uvědomujeme.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Sparta 30 78:19 79  
2 Plzeň 30 64:21 66  
3 Ml. Boleslav 30 54:38 50  
4 Liberec 30 37:46 48  
5 Teplice 30 51:35 46  
6 Slovácko 30 43:40 40  
7 Dukla 30 35:37 38  
8 Jihlava 30 45:50 37  
9 Brno 30 32:42 37  
10 Ostrava 30 33:43 35  
11 Jablonec 30 43:53 34  
12 Příbram 30 34:49 34  
13 Slavia 30 24:51 30  
14 Bohemians 1905 30 26:40 30  
15 Olomouc 30 42:60 29  
16 Znojmo 30 32:49 27  
zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..