Zachytal jsem si slušně, ale taky mě dost trefovali, usmíval se hrdina Bohemky Berkovec

Zřejmě nejlepší zápas v dresu fotbalistů Bohemians 1905 odchytal Martin Berkovec. Gólman hostující ze Slavie přiváděl mladoboleslavské hráče některými zákroky doslova k zoufalství a měl lví podíl na remíze 1:1 v pondělní dohrávce 13. kola Gambrinus ligy.

Brankář Bohemians 1905 Martin Berkovec

Čekal jste, že budete takhle v permanenci?

Ani mě to nepřekvapilo (úsměv). Párkrát mě trefili, něco jsem chytil. Když na mě šel v závěru sám Zahustel, tak mě trefil do nohy, navíc ho dobře křižoval Venca Kalina.

Který zákrok byl nejtěžší?

Ten při střele Štohanzla v úvodu druhé půle, jak jsem míč vykopával nohou. Stál jsem na druhé noze a čekal jsem střelu na vzdálenější tyč. On to ale utáhl na přední a měl jsem to jen tak tak. Balón jsem vykopával v poslední chvíli, škrtl mi o kolíky a šel ven z brány. V první chvíli jsem si myslel, že to bude gól.

Předvedl jste v dresu Bohemians proti Boleslavi nejlepší výkon?

Zachytal jsem si slušně, ale jestli byl nejlepší? Já na to moc nehraju. Jsem hlavně rád, že po zranění ze závěru loňského roku funguju a k něčemu pomůžu. Musel jsem s ramenem na operaci, půl roku jsem promarodil. Návrat do branky si užívám.

Zacloumala s vámi hodně inkasovaná branka hned ve druhé minutě?

Docela jo, první půle z naší strany nebyla dobrá. Ale o to víc si cením, že jsme se po přestávce zvedli a dokázali jsme aspoň vyrovnat.

Bude pro Bohemians tenhle bod psychickou vzpruhou?

Po tom začátku za něj můžeme být rádi. Navíc jsme se po víkendu propadli až na dno tabulky a jsem rád, že jsme se zase posunuli výš. Poslední nechce být nikdo.

Mrzelo vás, že jste v minulém kolem nemohl chytat proti Slavii, která je vaším mateřským klubem?

Bohužel s tím nic nenadělám, i když mi tyhle dohody přijdou trochu divné. Já bych si proti Slavii strašně rád zachytal.

Co vůbec říkáte na výkony Slavie?

Teď se postupně zvedají, podle mě půjdou nahoru, i když teď v Příbrami hráli jen 0:0.

Věříte, že po sezóně zakončíte svou misi v Bohemians oslavou záchrany?

Doufám v to. My rozhodně nehrajeme špatný fotbal, jen nedáváme góly. Máme tu taky šikovné kluky a dokážeme potrápit kohokoliv.