Jedna vlaštovka jaro nedělá, tvrdí dvougólový střelec Pavelka

6. dubna 2014 21:35 - Liberec

Poprvé v ligové kariéře zaznamenal fotbalový záložník David Pavelka dvě branky v jednom zápase. Povedlo se mu to proti Baníku Ostrava. V této sezóně má na svém kontě v libereckém dresu už čtyři zásahy, čímž vyrovnal svoje dosavadní maximum z ročníku 2011/2012. Tehdy se trefil také čtyřikrát ještě při působení ve Slovácku.

 

Radek Petrášek, ČTK

Probíhající fáze sezóny ho zastihla v dobré formě. Že by se mohl stát v Liberci střeleckým nástupcem kanonýra Michaela Rabušice, který odešel v zimě do Itálie? „To je přehnané a předčasné. Jsem rád, že mi to tam zatím padá, ale pořád mám co zlepšovat. Jedna vlaštovka jaro nedělá," glosoval svou produktivitu.

David Pavelka dvakrát překonal ostravského brankáře Jana Pavlenku. „Dost si těch gólů vážím, protože Baník přijel pro body a byť jsme nad ním vedli 2:0 a 3:1, naznačil, že nemíní rezignovat. Škoda, že jsme vzadu neudrželi nulu, to by bylo ještě příjemnější. Ostrava v závěru sahala po vyrovnání, ale zvládli jsme to," oddechl si liberecký záložník.

Velké rozpaky cítil po zápase ostravský stoper Jan Baránek. Hráč, který snížil na 3:2, nedohrál kvůli vyloučení. „Nejprve jsem zasáhl míč, ale rozhodčí posoudil zákrok přímo na červenou kartu. Kdybychom v Liberci vydřeli aspoň bod, tolik by mě to asi nemrzelo. Oslabil jsem mužstvo i pro příští zápas, ale musím věřit, že si kluci poradí a trenér Komňacký zvolí za mě dobrou náhradu," přemítal Baránek. Nepřestává věřit v záchranu. „Už máme za sebou duely se Spartou a Plzní a z ostatních celků můžeme ve zbývajících sedmi kolech už porazit kohokoliv," tvrdil stoper s nadějí v hlase.

eš, Sport.cz, Právo

ČT sport Pardubice - Slovácko dnes 14:30
20210413T14:30:00+0200
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..