Živě

Je mi jedno, o kolik nad Slavií vyhrajeme, říká Krejčí před derby

9. dubna 2014 07:41 - Uherské Hradiště

Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí (21) na Slovácku v neděli řádil. Lídrovi tabulky vystřelil levačkou tři body za výhru 1:0. Minutu předtím ale zahodil druhou nohou mnohem větší šanci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nezlobte se, ale vypadalo to, že máte, jak fotbalisté říkají, pravou nohu jen na opírání...

Tak nějak. Nebo taky ještě k nastupování do autobusu. (směje se)

Co s ní budete dělat?

Je pravda, že na tréninku hraju všechno levou, i přes nohu, kopu hodně šajtlí. Nějak se té pravé vyhýbám. Musím na ní zapracovat. Když jsem tu situaci později viděl, to byla tragédie, jak jsem překopl bránu. Takovou šanci prostě musím dát.

Strašila vás ta šance dlouho?

Naštěstí ne, protože asi za minutu jsem dal gól. Ale v tu chvíli mi nebylo nejlíp. Hlavou mi letělo, že to musím odčinit, protože by byla velká chyba, kdybychom třeba kvůli téhle zahozené šanci remizovali.

Levačkou to opravdu umíte. S Kunclem jste si docela pohrál a ještě se trefil parádně k tyči...

Říkal jsem si, že zkusím dát míč kolem něho nebo půjdu přes něj. On trošku zaspal, tak jsem se rozhodl pro střelu mezi jeho nohama na zadní tyč a vyšlo to, za což jsem rád.

Čím to, že se Sparta hodně nadře s týmy, jako jsou Bohemians, Příbram nebo Slovácko?

Slovácko bylo hodně nepříjemné. Vpředu má dlouhána Doška, který když sám nezakončí, tak sklepává míče nabíhajícím spoluhráčům. My jsme se s tím až na pár výjimek vypořádali dobře. Kdybych dal tu šanci, nebo jsme proměnili už dřív jiné, mohli jsme zápas dohrát ve větším klidu. S těmi relativně slabšími soupeři to je těžké. Nemají s námi co ztratit. Ale není podstatné, jestli vyhrajeme o čtyři góly, nebo o jeden. Důležité jsou tři body za výhru a o to nám jde. Rozhodně v tom není nějaká menší motivace. Víme dobře, o co hrajeme.

Vnímali jste, že Plzeň, která hrála před vámi, stáhla dočasně náskok na pět bodů?

Nic to s námi nedělá. Abych pravdu řekl, Viktorii nesleduju a den před zápasem už noviny nečtu.

Neměli jste už přece jenom v hlavách sobotní derby se Slavií?

Na to určitě nikdo nemyslel, do hlav nám to vstoupilo až v pondělí. Už se na ně těšíme.

Rozdíl mezi oběma S je největší v historii. Bude přesto platit, že nemá favorita, nebo se jím cítíte?

Derby je hodně specifický zápas, ale my budeme hrát na vítězství a je jedno o kolik.

Blíží se konec ligy a před vámi jsou převážně soupeři z horní poloviny tabulky. Nebleskne vám třeba občas myšlenka, že byste mohli osmibodový náskok ztratit a přijít o titul?

Vždycky se soustředím na nejbližší zápas, dopředu nekoukám. A že bychom ten náskok ztratili a nezískali titul? Tak to si vůbec nepřipouštím!

Karel Felt, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..