Další pokuty za výtržnosti fanoušků: Sparta zaplatí 120 tisíc, Teplice osmdesát

15. května 2014 16:21 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR znovu trestala: pražskou Spartu pokutou 120 tisíc korun za výtržnosti fanoušků v utkání 27. kola první ligy v Teplicích. Severočeský klub musí zaplatit 80 tisíc korun.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Rozhodčí Pavel Královec utkání na Stínadlech kvůli nadávkám diváků na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty a házení světlic opakovaně přerušil. Nejdéle se hra zastavila po úvodní brance Teplic z osmé minuty, kdy hráči odešli do kabin a vrátili se po deseti minutách.

Když navíc během pauzy šli hostující kotel uklidnit trenér Sparty Vítězslav Lavička, mluvčí Ondřej Kasík a masér Tomáš Stránský, hodil po nich jeden z chuligánů dýmovnici. Duel pak kvůli dalším výtržnostem a mlze z dýmovnic a světlic Královec raději ukončil ještě před uplynutím 90. minuty. Sparta prohrála 1:3.

Letenský klub kvůli fanouškům v této sezoně přišel i s touto pokutou již o více než půl miliónu korun. Vyšší finanční postih mu komise vyměřila jen po podzimním derby se Slavií, po kterém Sparta musela zaplatit 200 tisíc korun. Proti trestu za řádění svých příznivců v Teplicích se už jistý mistr pravděpodobně odvolávat nebude.

Teplice podaly trestní oznámení na neznámého pachatele a poskytly policii všechny záběry z kamer k identifikaci výtržníků. "Klub bude všechny škody na stadiónu a také pokutu od Disciplinární komise FAČR na vinících vymáhat v rámci občansko-právního sporu. Klub bude také požadovat zákaz vstupu na stadión pro všechny viníky," uvedly Teplice v prohlášení na svém webu.

Pražským Bohemians 1905 disciplinární komise udělila pokutu 20 tisíc korun za chování jejich příznivců v utkání 27. ligového kola v Mladé Boleslavi. Rovněž zahájila řízení s Brnem a Slavií Praha kvůli chování fanoušků v nedělním duelu 28. kola, který byl rovněž sudím Královcem přerušen kvůli skandování vulgarit vůči Peltovi.

Sezóna předčasně skončila záložníkovi Slovácka Tomáši Radovi, který za osm žlutých karet vynechá poslední dvě ligová utkání. O polovinu nižší trest dostali za čtyři žluté karty liberecký Michal Obročník a Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi.

ČTK, Sport.cz

  1:0 Sparta - Slovácko 1:0 dohráno
20210418T18:30:00+0200
Sparta vs. Slovácko
Sparta vs. Slovácko
Sparta
Slovácko
  0:1 Liberec - Slavia 0:1 dohráno
20210418T16:00:00+0200
Liberec vs. Slavia
Liberec vs. Slavia
Liberec
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..