Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparta reaguje na Bičíkovo zranění, přivádí Millera

24. ledna 2015 12:34 - Praha

Mladoboleslavský brankář Miroslav Miller je další jarní posilou fotbalové Sparty. Do letenského klubu přichází na hostování do konce sezóny. Sparta tak přivádí čtyřiatřicetiletého gólmana, aby se lépe vypořádala s absencí Davida Bičíka, který se musel podrobit artroskopické operaci kolena a bude zhruba dva měsíce mimo hru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Miller opouští Mladou Boleslav po čtrnácti letech a v první lize za jiný klub nechytal. V nejvyšší soutěži nastoupil k celkem 211 zápasům, v této sezóně byl však brankářskou dvojkou za Alešem Hruškou. Roli náhradníka by teď měl ve středočeském celku převzít Jan Šeda.

„Děkujeme Mladé Boleslavi za vstřícnost. Jednalo se o situaci, kterou jsme byli nuceni řešit narychlo, a tak děkujeme za konstruktivní jednání," uvedl na webu Sparty člen klubového představenstva Jakub Otava.

Třiatřicetiletý Bičík se pro zákrok rozhodl po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech, kde začal mít s kolenem potíže. Prodlouží si tak vynucenou pauzu, protože kvůli problémům se zády a patou naposledy za Spartu nastoupil začátkem listopadu v Evropské lize proti Slovanu Bratislava.

Zbývající zápasy na podzim odchytal Marek Štěch, který také nastoupil ve všech dosavadních přípravných zápasech. Dvojku mu dělal teprve osmnáctiletý Vojtěch Vorel, teď by ho měl zastoupit Miller, který se ke Spartě připojí začátkem příštího týdne.

S Bolkou zažil všechny novodobé úspěchy

Miller je služebně nestarším fotbalistou FK Mladá Boleslav, kam přišel v roce 2001 z Admiry Praha. S mladoboleslavským fotbalem zažil všechny novodobé úspěchy, na nichž se významně podílel svými výkony v brance i vstřícnou povahou v hráčské kabině.

„Dlouhodobě jsme s Miroslavem měli dohodu, že když dostane zajímavou nabídku, tak mu vyhovíme, protože pro Boleslav udělal opravdu hodně," prohlásil prezident klubu Josef Dufek a dodal, že za odcházejícího Millera náhradu do branky shánět nebude: „Máme Aleše Hrušku, vrátil se nám mezinárodně ostřílený Jan Šeda, mimochodem vyhlášený nejlepším gólmanem v loňské podzimní indické lize, a v kádru je také mladý talentovaný Hidajet Hankič."

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..