Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Historické milníky Synot ligy: Rebel Řepka životním gólem trefil titul neporaženým

17. dubna 2015 16:25 - Praha

Titul patří neporaženým. S tímto mottem triumfovali v sezóně 2009/2010 fotbalisté Sparty. Během celé soutěže neokusili hořkost porážky a rozhodující gól v posledním utkání s Teplicemi vstřelil rebel Tomáš Řepka. Jeho životní trefě je věnován další díl historických momentů Synot ligy. „Přál jsem si, aby už nikdo jiný gól nedal. Abychom vyhráli 1:0 a vítěznou trefu dal právě já,“ usmívá se Řepka po letech.

O titul se hrálo až do posledního kola. A právě sváteční střelec Tomáš Řepka ho 15. května 2010 svojí Spartě ve 47. minutě duelu s Teplicemi stvrdil. Svůj veledůležitý gól dodnes považuje za životní.

Historické milníky Synot ligy:
Chovancův první gól
Sieglův nejrychlejší hattrick
Švancarův maradonovský gól
Šmicrovo největší derby
Rekordní návštěva v Brně
Tobiášova ďábelská finta
Kukův hattrick v derby

„Fotbalový pánbůh to asi tak chtěl, abych u toho byl právě já, kdo dá gól a uděláme titul," říká vyhlášený tvrďák, pro něhož to byl vůbec poslední zásah v dresu Sparty. Za klub svého srdce pak ještě odehrál v lize dalších 25 zápasů, síť už ale nerozvlnil.

V sezóně 2009/2010 vytvořil silnou stoperskou dvojici nejprve s Romanem Hubníkem a po jeho odchodu i s Erichem Brabcem. „Titulový" gól vstřelil kapitán a zlý muž Sparty hlavou po Žofčákově centru.

Ať už se nikdo jiný netrefí...

„Musím se přiznat, že jsem tenkrát chtěl, aby už nikdo jiný gól nedal. Abychom vyhráli 1:0 a vítěznou trefu dal právě já," culí se vzpomínající Řepka, po jehož hlavičce vybuchl stadión elektrizujícím nadšením.

Přání se mu vyplnilo, jiný gól v nervózním utkání už opravdu nepadl. Sparta po třech letech získala titul a právě kapitán zvedl mistrovskou trofej jako první.

Mistrům republiky tehdy k titulu pomohl i jeden z nejmladších útoků v Evropě. Devět gólů zaznamenal jedenadvacetiletý Bony Wilfried z Pobřeží slonoviny, o tři přesné trefy méně si připsal teprve osmnáctiletý Václav Kadlec.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..