Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Utíkat nebudu. Záleží ovšem na vedení, odmítl slávistický kouč Beránek myšlenky na rezignaci

25. dubna 2015 20:28 - Jablonec

Spekulací se vynořila spousta. Před slávistickým duelem v Jablonci, stejně jako v jeho závěru, když už bylo zřejmé, že Pražané ani v osmém ligovém zápase v řadě nevyhrají a jejich mizerná série tudíž na severu Čech neskončí. Proto úvahy o Beránkově konci. O schůzce majitele klubu Aleše Řebíčka s trenérem hned po návratu do Prahy. O natěšeném Řehákovi, který by se měl podle kuloárních zvěstí na poslední kola Slavie ujmout. „Já tedy z boje rozhodně utíkat nebudu, protože to není můj styl,“ odmítl ovšem kouč červenobílých Miroslav Beránek po prohře na severu Čech, že by snad sám rezignoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Potřetí v poměrně rychlém sledu jste hráli se soupeřem figurujícím v první trojce, potřetí jste s ním sehráli vyrovnanou partii, ale nakonec o gól prohráli. Lichotivé, ale pro vás asi hodně málo potěšující...

To je jasné. I v Jablonci jsme věřili a cítili, že bychom mohli bodovat. Jenže stejně jako předtím proti Plzni či Spartě nám chybělo lepší zakončení, takže jsme zase vyšli naprázdno.

Přitom do přestávky jste hráli s Jabloncem rovnocennou partii a i šancí jste měli víc než domácí.

Podle mého jsme byli v první půli dokonce lepší. I když jsme hned z první jablonecké akce inkasovali, dokázali jsme se oklepat, vyrovnat a pak domácí přehrávat. Střelecké příležitosti jsme ale neproměnili, což byl rozhodující moment mající vliv na celé utkání i jeho výsledek.

A tudíž na další prohru a pokračující mizérii, ve které se zmítáte. Už osm kol jste nevyhráli! Ulevilo se vám hodně, když jste zjistil, že největší soupeři ze dna tabulky, České Budějovice a Hradec Králové, remizovali, takže se vám ani jeden z nich příliš nepřiblížil?

Já byl tak vtažen do našeho zápasu, že jsem na ostatní výsledky nemyslel a ani je neznal.

Teď už ovšem o remíze a dělbě bodů na jihu Čech víte...

Pochopitelně že pro nás představuje pozitivum. Co se týče tabulky, pak určitě.

Vám by měl přinést rovněž víc klidu, neboť v posledních dnech se hodně spekulovalo o vašem konci.

Nevím, o čem se spekuluje a co se proslýchá. Noviny nečtu, takže nevím, co se v nich píše. Koncentruji se jen na svou práci.

Píše se třeba o vaší pozici, která je v Edenu údajně hodně otřesená, ale třeba také o chystané schůzce s majitelem klubu Alešem Řebíčkem, pokud v Jablonci neuspějete, což se teď stalo...

Já z boje rozhodně utíkat nebudu, protože to není můj styl. Záleží tudíž na vedení.

Takže vydržíte a budete válčit dál?

Sám utíkat nebudu. Čeká nás pět posledních zápasů, které jsou všechny hratelné. Věřím, že v nich nepříznivou sérii otočíme.

zp, Sport.cz

Mělo by podle vás vedení Slavie po tomto ligovém kole odvolat Miroslava Beránka?


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..