Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Historické milníky Synot ligy: Nejkrásnější gól! Zoubek ohromil parádním škorpiónem

30. května 2015 12:39 - Praha

Centr přeběhl, ale poradil si. Zavěsil se do vzduchu a akrobaticky patou za zády poslal míč do sítě. I zahraničním hvězdám spadla brada, jaké trefy jsou na českých trávnících k vidění. Právě parádní brance Davida Zoubka je věnován pro tuto sezónu poslední díl historických momentů Synot ligy. Jeho gól byl později při bilancování dvaceti let soutěže zvolen jako nejhezčí v její historii.

Banán jak z jiné planety! Minimálně z dílny největších hvězd světového fotbalu. K vidění však byl v Hradci Králové. Votroci tady v listopadu 2002 porazili Liberec (3:2) a universál David Zoubek spektakulární trefou zvyšoval na 3:1.

Historické milníky Synot ligy:
Chovancův první gól
Sieglův nejrychlejší hattrick
Švancarův maradonovský gól
Šmicrovo největší derby
Rekordní návštěva v Brně
Tobiášova ďábelská finta
Kukův hattrick v derby
Řepkův titulový gól
Titulem pokřtěný Eden
Rekordní kanonáda Slavie
Bičíkovo velké finále
Poborského geniální lob
Kollerův trans z první trefy

„Krausův centr jsem přeběhl. Pak už mě nenapadlo nic jiného, než to zkusit patou. A ono to vyšlo," líčí David Zoubek, jako by takové parádičky sekal na počkání.

Český fotbal v něm má svého Zlatana Ibrahimovice... „Šel jsem hned do kotoulu, ani jsem nevěděl, kam jsem míč trefil. Viděl jsem ho až v síti. Až večer jsem si gól prohlédl v televizi. Povedl se," vzpomíná s úsměvem.

Zoubkův škorpión samozřejmě vzbudil velký poprask. „Já z toho nedělal žádnou senzaci, důležité pro mě bylo, že jsme porazili Liberec. Pak mi ale všichni začali volat. Gól je to jedinečný, i ve světě. Když se někomu povede, tak ocenění získá," uvědomuje si Zoubek, jakou nevšední parádu předvedl.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..