Zlín - Jablonec 2:2Jablonec osm minut před koncem zachránil remízu ve Zlíně

22. Pospíšil 1 : 1
24. Koreš 2 : 1
82. Masopust 2 : 2

Zlín

Fotbalisté Zlína remizovali v sobotním 9. ligovém kole s Jabloncem 2:2. Nováček soutěže dvakrát vedl po gólech Tomáše Poznar a Štěpána Koreše, hosté ale pokaždé srovnali, když se nejprve trefil Martin Pospíšil a v 82. minutě Lukáš Masopust. Ambiciózní Jablonec ztratil body ve třetím z posledních čtyř kol a překvapivě zůstal o bod za Zlínem na osmém místě neúplné tabulky.

Sprinterský souboj o míč mezi jabloneckým Nerminem Crnkićem a Tomášem Janíčkem ze Zlína.

Aktivněji do utkání vstoupili domácí. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Pazdera, ale tvrdou ránu nedokázal přesně usměrnit. V 10. minutě se Zlín poprvé ujal vedení. Poznar si naběhl mezi obránce na pas od Železníka a nadvakrát jej dokázal dotlačit do sítě přes Pernicu.

Jablonec inkasovaná branka nezlomila. Karavajev nebezpečně střílel zpoza šestnáctky a jen těsně minul zlínskou branku. Ve 22. minutě už hosté srovnali, když Holíkův faul před pokutovým územím ztrestal přesnou technickou střelou z přímého kopu Pospíšil.

Zlín si ale vzal vedení okamžitě zpět. Železník převzal míč na pravém kraji a přesným centrem našel před brankou Koreše, jenž nekompromisně zavěsil za záda Hrubého.

Stejně jako po úvodní brance se Zlín zatáhl a aktivnější byl Jablonec. Domácí hrozili zejména z protiútoků. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal k hlavičce Rossi, ale těsně minul zlínskou branku.

Po změně stran poslal hostující kouč Šilhavý na trávník Masopusta a Jablonec byl ještě aktivnější než v první půli, dlouho se však nemohl protlačit do šance. Hosté nadále hrozili ze standardních situací a po rohu nebezpečně hlavičkoval Kysela, Holý však skvěle vyškrábl míč u tyče ven.

Tlak Jablonce nadále rostl a po přesném centru hlavičkoval střídající Wágner do tyče. Z následné akce už ale Severočeši srovnali. V 82. minutě domácí obrana zaváhala na polovině a rychlou akci se hostům podařilo zužitkovat. Doležalův centr umístil k tyči střídající Masopust. Jablonec i po druhé brance pokračoval v útočné aktivitě, ale obrat už dokonat nedokázal.

Fastav Zlín - FK Jablonec 2:2 (2:1)
Branky: 10. Poznar, 24. Koreš - 22. Pospíšil, 82. Masopust. Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Živulič, Železník - Martin Doležal I., Matěj Hanousek. Diváci: 3694.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Janíček, Hubáček - Matějov (64. Kopečný), Živulič, Holík (83. Malý), Koreš (27. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, M. Kysela, Pernica (78. Greguš), Matěj Hanousek - Hübschman - Crnkič (46. Masopust), Rossi, Pospíšil, Tecl (71. Wágner) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.