Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Frýdek přišel o EURO, aspoň však měl nejdelší dovolenou v kariéře

21. června 2016 18:10 - Praha

Všechno zlé je na něco dobré. Staré rčení si připomněl také letenský fotbalista Martin Frýdek mladší. Kdyby se v závěru sezóny nezranil, mohl být touto dobou na šampionátu ve Francii. Protože však o turnaj přišel, nastupuje do letní přípravy Sparty od začátku a svěží. „Byla to nejdelší dovolená, co jsem v kariéře měl. Snad jsem si stihl odpočinout, jak bych potřeboval,“ usmívá se trochu hořce.

Martin Kubičík, Sport.cz

Kouč Pavel Vrba s letenským univerzálem počítal. Trenér reprezentace potvrdil, že alespoň na první pražský kemp by Martina Frýdka povolal. Záložník ovšem po faulu loktem teplického Filla utrpěl otřes mozku a nestihl se dát včas do pořádku.

Teď už může jen spekulovat, zda by se mezi vyvolené do Francie vešel, nebo ne.

„Zklamání? Spíš mě štvalo, že jsem o EURO přišel. Nevíme ovšem, zda bych se tam v případě, že bych byl zdravý, opravdu dostal. Jsou to jen spekulace. Asi to tak mělo být a teď chci se Spartou získat titul a dostat se do Ligy mistrů," přemítá.

Reprezentaci samozřejmě na dálku sleduje. „Proti Španělům hráli kluci to, co s nimi hraje každý. Pak uhráli bod s Chorvatskem, což taky není lehký soupeř. A teď si to rozdají s Turky o postup. Věřím jim, že vyhrají a postoupí dál," ujišťuje.

Až pořádná zátěž ukáže, jak na tom je

Sám by se po prodělaném zranění chtěl do přípravy opřít naplno.

„Mělo by to být v pořádku, ale uvidíme, co ukáže pořádná zátěž," uvědomuje si Frýdek.

Letenský kádr dozná v létě některých změn. „Kluci, kteří se vrátili z hostování, odehráli výborné zápasy. Z Turecka se vrací Michal Kadlec a z reprezentace vím, jak dobrý je fotbalista. Doufám, že nám nové tváře pomohou, abychom získali titul a dostali se zase aspoň do Evropské ligy. Radši však do Ligy mistrů, to by bylo mnohem lepší," usmívá se Frýdek.

dos, Sport.cz

  0:1 Budějovice - Příbram 0:1 70. min
20210120T16:00:00+0100
Budějovice vs. Příbram
Budějovice vs. Příbram
Budějovice
Příbram
  0:2 Ostrava - Slovácko 0:2 74. min
20210120T16:00:00+0100
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
  Opava - Sparta dnes 18:00
20210120T18:00:00+0100
Opava vs. Sparta
Opava vs. Sparta
Opava
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..