Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalovou Plzeň posílil slovenský záložník Hromada

23. června 2016 09:30 - Plzeň

Fotbalovou Plzeň posílil slovenský juniorský reprezentant Jakub Hromada. Dvacetiletý záložník, který patří Sampdorii Janov, ale v uplynulé sezóně nastupoval za Senici, přišel do týmu českého mistra na roční hostování s opcí. Západočeský klub o tom informoval na svém webu.

 

fcviktoria.cz

"Jakub nás zaujal i díky povedenému ligovému ročníku, ve kterém v barvách Senice nastoupil do patnácti zápasů a pětkrát se gólově prosadil," uvedl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek. "Díky zahraničnímu působení je přes mladý věk dostatečně fotbalově i lidsky vyspělý, aby se popral o místo v kabině Viktorie. Jedná se o univerzálního fotbalistu, jenž může zastat více postů v záložní řadě," dodal.

Hromada v minulosti nastupoval za Košice nebo Michalovce, kde si připsal první start v nejvyšší slovenské soutěži. V roce 2012 zamířil do Juventusu, odkud však po hostování v FC Janov přestoupil do konkurenční Sampdorie. Následně hostoval v druholigovém Pro Vercelli a Senici.

V Plzni se potká s několika krajany. Tým vede slovenský trenér Roman Pivarník a v kádru jsou také brankář Matúš Kozáčik, záložník Patrik Hrošovský a útočníci Michal Ďuriš s Markem Bakošem. "Se slovenskými fotbalisty máme obecně výbornou zkušenost a troufám si tvrdit, že tamní fotbalové prostředí máme velmi dobře zmapováno. Jakuba jsme měli možnost několikrát vidět na vlastní oči a přesvědčil nás o svých kvalitách," prohlásil Šádek.

V Itálii nabral cenné zkušenosti

Jako šestnáctiletý odešel Hromada do týmu italského mistra Juventusu Turín. „Podepsal jsem tam tříletý kontrakt a měl štěstí, že jsem od začátku hrál se staršími kluky a stal se součástí týmu, ve kterém figurovali i reprezentanti do jedenadvaceti let. Z každého zápasu i tréninku jsem získal spoustu zkušeností," popisuje nová posila.

Mladík střídal v kariéře úspěšnější období s méně šťastnými. „Nebylo to vždycky jednoduché. Půl roku jsem kvůli zranění nehrál a pak se dostával do hry zpátky na hostování," líčí Hromada.

Na poslední štaci se docela rozstřílel. „Nikdy jsem nebyl nějaký střelec, ale v Senici jsem nastupoval trochu výše v záloze. Docela jsem se na téhle pozici našel a s tím přišly i góly. Pět branek v první seniorské sezóně mě opravdu těší," cení si nová posila Viktorie.

dos, ČTK, Sport.cz

  Budějovice - Příbram dnes 16:00
20210120T16:00:00+0100
Budějovice vs. Příbram
Budějovice vs. Příbram
Budějovice
Příbram
  Ostrava - Slovácko dnes 16:00
20210120T16:00:00+0100
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
  Opava - Sparta dnes 18:00
20210120T18:00:00+0100
Opava vs. Sparta
Opava vs. Sparta
Opava
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..