Plzeň - Basaksehir 1:0Plzeň spasil v závěru Krmenčík

Fotbalisté Plzně jsou v přípravě nadále neporaženi. Dnes na soustředění v Rakousku porazili čtvrtý tým turecké ligy Basaksehir 1:0. O jediný gól se postaral čtyři minuty před koncem Michael Krmenčík.

Fotbalisté Plzně Michael Krmenčík (vlevo) a David Limberský na archivním snímku.

Plzeň v předchozích dvou zápasech remizovala a k dělbě bodů se schylovalo opět, přestože český mistr byl aktivnější. Jenže Limberského už v první minutě vychytal gólman a hlavou neuspěli Bakoš ani Hejda.

Až v 86. minutě Krmenčík, který se prosadl i v předešlých zápasech s Ústím a Sokolovem, vystihl nedůraznou přihrávku jednoho z obránců zpět na brankáře a sám před gólmanem plzeňský útočník nezaváhal.

Plzni se tak vyplatilo důrazné napadání, které svěřenci trenéra Romana Pivarníka praktikovali celé utkání a ke kterému byli koučem nabádáni.

Přípravu na novou sezónu zakončí Plzeň v úterý v generálce proti Lokomotivu Moskva.

Přípravná fotbalová utkání:
Plzeň - Basaksehir 1:0 (0:0)
Branka: 86. Krmenčík.
Sestava Plzně: Kozáčik - Rajtoral, Hubník (58. Hejda), Baránek, Limberský (58. Řezník) - Hrošovský (68. Kučera), Hořava (46. Hromada) - Petržela, Kolář (71. Krmenčík), Kovařík (46. Matějů) - Bakoš (46. Ďuriš). Trenér: Pivarník.
Příbram - Kaiserslautern 0:3 (0:0)
Branky: 78. a 79. Osawe, 72. Pich.
Dukla Praha - FC Krasnodar 0:0
Sestava Dukly: Hroššo - Kušnír (61. Daniel Tetour), Šimůnek, Štetina, Podaný (61. Miloševič) - Čajič, Hanousek, Považanec (80. Koval) - Jeslínek (61. Preisler), Olayinka (46. Beauguel), Néstor. Trenér: Šilhavý.
Bohemians Praha 1905 - Chemnitzer FC 1:2 (0:1)
Branky: 89. Jindřišek - 40. Danneberg, 58. Frahn.
Sestava Bohemians - I. poločas: Zlámal - Dostál, Křapka, Gajič, Havel - Hubínek, Švec - Berger, Jirásek, Bartek - Mikuš. II. poločas: Fryšták - Křapka, Gajič, Šmíd, Dostál - Hradecký, Jindřišek - Berger (69. Kostka), Hašek, Bartek - Čížek. Trenér: Koubek.
Brno - Skalica 1:2 (0:0)
Branky: 90.+1 Škoda - 50. Ulrich, 60. Dobrotka.
Sestava Brna: Veselý - Hyčka, Šural, Kijanskas (46. Floder), Lutonský - Buchta, Lacko (63. Weber) - Litsingi (63. Škoda) - Vávra (54. Přichystal), Řezníček (63. Rybička), Štohanzl (54. Brigant). Trenér: Habanec.
Zlín - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 30. Poznar - 79. Holzer.
Sestava Zlína: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Živulič (74. Janíček), Hnaníček (56. Holík) - Štípek (58. Dame), Vukadinovič, Puri (70. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Páník.