Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jsme vnitřně silnější, tvrdí jablonecký kapitán Hübschman

29. července 2016 07:27 - Jablonec

Opět s kapitánskou páskou povede zkušený záložník Tomáš Hübschman fotbalisty Jablonce v nadcházejícím soutěžním ročníku. Vnímá, že kádr se obměnil, což může být pozitivním impulsem. „Doufám, že pracovitost z přípravy dokážeme přenést i do sezóny,“ hledí Hübschman s optimismem k ligovému startu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak se vám jeví současné rozpoložení a aktuální stav mužstva?

Vypadá to moc dobře, ale stejně jako trenéři bychom nechtěli dopředu něco zakřiknout. Myslím, že jsme připravení a podle mého pocitu i vnitřně silnější. I noví kluci si sedli s kabinou i mezi sebou. V tom není problém. A do prvního zápasu půjdeme s cílem diktovat tempo hry a dovést jej k úspěšnému výsledku.

Událostí jabloneckého léta bylo angažování záložníka Petra Jiráčka ze Sparty.

Petrův příchod jsem přivítal. Známe se z reprezentace a podařilo se nám užít společnou pěknou chvilku na Euru v Polsku v roce 2012. Jsem rád, že je zrovna v Jablonci. Přichází fotbalista, který má taky zkušenosti ze zahraničního fotbalu a ví, jak to venku chodí. A co musejí a měli by hráči dělat a jak je to pro ně v cizině těžké, aby se prosadili.

A co Jiráčkův příchod znamená pro tým?

I pro mě to bude jednodušší tím, že se síly rozloží a že tíha nebude ležet jen na jednotlivcích. Ale nijak jsem si to nepřipouštěl, že bych byl dosud hromosvodem. A ani spoluhráči to tak nebrali.

Na jablonecké soupisce figuruje i hodně mladých hráčů, kteří si zahráli během přípravy a naznačili perspektivu. Jak by se měli zabudovat do základního kádru?

S prací s nimi už máme také nějaké poznatky. Jsou tady kromě mě a Jiráčka i Víťa Beneš, Luděk Pernica, Tomáš Wágner, kteří ligu za poslední roky dobře znají. Mohou být pro mladíky inspirací. Počet zkušenějších hráčů se tudíž zvyšuje a pro mužstvo je to jen lepší.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..