Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Klokani platí daň za minulou sezónu i nevýhodné smlouvy

2. srpna 2016 06:48 - Praha

Říká se, že stokrát nic umořilo osla. A klokana? Fotbalisté Bohemians Praha 1905 přes léto prošli neplánovaně rozsáhlou obměnou kádru. Položka odchodů čítá hned dvanáct jmen a úvodní domácí porážka 0:3 s nováčkem z Hradce Králové napovídá, že se před Klokany rýsuje perná sezóna. Tím spíš, že jejich dalšími soupeři jsou Plzeň a Sparta.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Jsem rád, že mužstvo vzal zkušený trenér Koubek. Prošel si kluby, jako jsme my, ale i významnějšími. Jen tak ho něco nepřekvapí. Bude schopen ustát věci, které jsou v Bohemce specifické," věří sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

„Příprava byla nestandardní. Frekvencí změn, turbulencí v kádru. S tím jsem nepočítal. Neříkám, že jsem zaskočen, ale mírně překvapen. Jsme tu však od toho, abychom si s tím poradili," nestěžuje si Miroslav Koubek.

Smlouvy už jsou výhodné pro hráče

Letní kalvárie začala odchodem jeho předchůdce Romana Pivarníka do Plzně, kam si odvedl prakticky celý realizační tým. „Pokud jde o odliv hráčů, platíme daň za úspěšnou sportovní část v poslední sezóně. Tým hrál kvalitní fotbal a byli tu kvalitní fotbalisté. A pak také za smlouvy s hráči, co byly před dvěma lety výhodné pro nás. Jenže jak jde klub dopředu, otočilo se to. Staré smlouvy jsou výhodné pro hráče a ne pro klub," líčí Držmíšek. „Nebudu lhát. Schick, Mosquera, Acosta, Zlámal, Čögley, to jsou pro Bohemku zásadní odchody," dodává.

Dva Jihoameričané dodávali hře týmu vyšší dimenzi. „Jednoznačně velká ztráta. Acostu s Mosquerou navíc doplňoval Schick, na jejich kvalitní kombinaci se pak navázali další. A teď je tento mimořádný trojzubec pryč. Bohemka bude jiná, to je jasné," upozorňuje Koubek.

dos, Sport.cz

ČT sport Brno - Liberec dnes 18:00
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..