Protrápili jsme se k výhře vůlí a morálkou, přiznává kouč Slovácka Levý

21. srpna 2016 10:29 - Uherské Hradiště

Jeho tým nijak nedominoval. Dvěma auty nachytal hostující Bohemians a získal tak všechny tři body. „S ligovým fotbalem to mnoho společného nemělo," připustil Stanislav Levý, trenér vítězného Slovácka.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Strašná porážka. Nepodali jsme vůbec špatný výkon. Vždyť domácí si pořádnou šanci ani nevytvořili. My jsme slušně kombinovali, chybělo jen finále v podobě gólu," posteskl si Tomáš Čížek, útočník Bohemians.

„Chybí nám kvalita posledního kroku. Tam máme silný problém. Musíme jej řešit," přidal se kouč Pražanů Miroslav Koubek, který věří, že k jediné dosavadní brance vstřelené mistrovi v Plzni přidá jeho mužstvo záhy další. „Potřebujeme, aby nám tam spadlo něco šťastného. Půjdeme za tím pořád stejně a nepřestaneme doufat," tvrdil.

Slovácku dvakrát pomohla tyč

Koubkův protějšek, trenér Slovácka Stanislav Levý, byl spokojený pouze s vítězstvím. „K němu jsme se protrápili silou vůle a morálkou. S ligovým fotbalem to mnoho společného nemělo," uznal Levý, který na premiérový triumf v sezóně s moravským celkem dosáhl proti týmu, v němž před lety strávil podstatnou část hráčské kariéry. Jeho současné mužstvo zachránila v souboji s klokany dvakrát tyč.

Slovácko se naopak trefilo. Rozdílový gól zaznamenal uprostřed druhé půle šestadvacetiletý Milan Kerbr, který po odchodu Doška a vzhledem ke zranění Koneho zaskakuje momentálně na hrotu hradišťské sestavy. „Nejsem robustním typem útočníka do soubojů, ale hraju tam, kde mě trenér postaví. Kone se uzdravuje, a tak se asi postupně vrátím na kraj hřiště, kde jsem zvyklejší," očekává Kerbr, jenž perfektně zužitkoval Civičův aut. „Všiml jsem si, že soupeřovi stopeři jsou docela vylezlí a vyběhnout se chystal také brankář Budinský. Tak jsem ho zkusil přelobovat. Moc mě těší, že mi to vyšlo," lebedil si hrdina Slovácka.

První ligovou výhru v sezóně si tak připsali hradišťští fotbalisté. „Nutně jsme ji potřebovali, abychom dostali fanoušky na naši stranu. Teď máme trošku klidu do další práce," usmál se Kerbr.

čfo, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: