Příbram je bez trenéra. Pulpit po prohře na Slavii skončil, nejspíš ho nahradí Rada

21. srpna 2016 18:20 - Praha
(Aktualizováno: 21. srpna 2016 19:39)

To tušení musel mít hned v momentě, kdy zápas v pražském Edenu skončil. „Může se stát, že už jsem odvolaný a trenérem nejsem,“ opakoval i nahlas příbramský kouč Martin Pulpit po tříbrankovém přídělu na hřišti Slavie. Za necelou hodinu už měl jistotu. Příbramský šéf a majitel klubu Jaroslav Starka potvrdil, že Pulpit u jeho týmu skončil. Po čtyřech podzimních zápasech, v němž fotbalisté ze středních Čech neuhráli ani bod při skóre 0:9.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mizérie, do níž Příbram na podzim upadla, si pochopitelně vyžádala oběť. Samozřejmě, trenéra. Pulpit je prvním koučem, který v lize předčasně končí.

„Věděl jsem, že Příbram nebude lehkou štací. Udělal jsem maximum," vyznával se Pulpit. „Veškerou odpovědnost beru na sebe. Dělal jsem to vždycky a platí to i v Příbrami. Na nic se nevymlouvám, udělal jsem maximum a dal jsem všechno, co jsem mohl dát," vyznával se.

Nestačilo to, takže majitel klubu Starka nemínil dál přihlížet trýzni týmu a rozhodl se konat dřív než bude pozdě.

„Už ve středu jsem trenérovi jasně sdělil, že pokud neuhraje alespoň bod se Slavií, u mužstva končí. Má slova platí. V pondělí ráno si sedneme, vyslechnu si jeho analýzu a dozví se, že v mém klubu skončil," potvrdil Starka. Odmítl však prozradit, kdo Pulpita nahradí.

Přijde Rada, nebo Krejčí?

V příbramské šatně se nejvíc spekuluje o Karlu Krejčím, který na jaře přivedl Plzeň k mistrovskému titulu, ale poté na její na lavičce skončil, aby se věnoval naplno funkci asistenta u reprezentace. Z ní ale po odchodu hlavního kouče Pavla Vrby do Ruska sešlo. Krejčí navíc v Příbrami bydlí a ve Starkově klubu už v minulosti působil.

Podle informací Sportu.cz a Práva má ovšem do Příbrami nakročeno někdejší reprezentační kouč Petr Rada, který je v současnosti rovněž bez angažmá.

„V létě mi odešlo z kádru dvanáct hráčů a sedm nových přišlo. Letní přestávka není tak dlouhá, aby se mužstvo stačilo přebudovat," analyzovat odcházející Martin Pulpit příbramský propad.

„Navíc jsme v úvodu podzimu hráli se soupeři, kteří své kádry dlouhodobě budují, zatímco my jsme v roce nula. A za dvaadvacet let trénování vím, že kvalitu nelze nahradit jen tréninkem," rozebíral dál důvody nezdaru své příbramské mise, která začala už v závěru jara.

„Tohle mužstvo vyhrálo jedno utkání z posledních osmnácti a díky tomu se zachránilo," připomínal. „V letošní sezóně potřebuje totéž. Zachránit se, protože za rok už bude zkušenější a vyhranější a na nule tudíž nebude," pronášel, i když měl tušení, ba možná i jistotu, že on už u příbramského týmu nebude.

zp, elt, Sport.cz

  Sparta - Příbram dnes 18:00
20210309T18:00:00+0100
Sparta vs. Příbram
Sparta vs. Příbram
Sparta
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: