Vyhrát jsme si nezasloužili, nezapírá Rosický po velkém návratu

10. září 2016 18:04 - Praha

Letenský stadión rozbouřil hned několikrát. V úvodu, když fanoušci vyvěsili jeho obří portrét. Potom když se zvedl z lavičky a začal se rozcvičovat a nejvíc samozřejmě v 72. minutě, když střídal Váchu a téměř po 16 letech si zase zahrál za Spartu. Jenže velké slávě chyběl nejdůležitější dárek - vítězství. „My si ale vyhrát nezasloužili,“ říká záložník Tomáš Rosický po nečekané remíze 2:2 s Mladou Boleslaví na rovinu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Velký návrat máte za sebou, ale výhra mu chybí.

Šel jsem na hřiště s tím, abych s vývojem ve zbytku utkání něco udělal. Snažil jsem se, ale nevyšlo to. Ale upřímně - tentokrát jsme si vyhrát nezasloužili. Mladá Boleslav byla lepší.

Čím si to vysvětlujete?

První půle byla z naší strany strašně špatná. Dopouštěli jsme se individuálních chyb, soupeř byl agresívnější, běhavější. Z naší strany tam nebylo vůbec nic, abychom mohli pomýšlet, že budeme někoho válcovat...

Nebylo tedy ve hře, že přijdete na hřiště dřív?

Chybí mi zápasový fitness, jinak s míčem se cítím dobře. Zatím nemůžu jít do hry od začátku, potřebuju ještě tak týden pořádně trénovat, abych mohl uvažovat o delší odehrané pasáži.

Takže ani ve čtvrtek nebudete v pohárovém duelu v Southamptonu v základní sestavě?

To je velmi nepravděpodobné.

Co jste říkal na fanoušky, kteří se vašeho návratu nemohli dočkat?

Připravili mi nádherný zážitek! O to větší škoda, že jsme je nemohli odměnit vítězstvím.

Aplaudovali vlastně každý váš kontakt s míčem.

To už jsem pak až tak tolik nevnímal. Ale když jsem nastupoval na hřiště, bylo to moc pěkné.

Kouč Ščasný trochu překvapivě avizoval, že by vám nejvíc seděla role defenzivní šestky - a vy jste také právě Váchu opravdu střídal. Co vy na to?

Během kariéry jsem v záloze vystřídal snad všechna místa - a ve všech systémech. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

dos, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..