Příznivci Slavie se bouří: Gratulujeme Teplicím v boji proti fanouškům!

12. září 2016 12:29 - Praha
(Aktualizováno: 12. září 2016 12:44)

Gratulujeme Teplicím v boji proti fanouškům. To je jeden z nejmírnějších vzkazů příznivců fotbalové Slavie, jež zaplavily sociální sítě. Fanoušci sešívaných se bouří proti postupu pořadatelů před nedělním ligovým duelem na Stínadlech. Zápas, který skončil 2:2, byl vyhodnocen jako vysoce rizikový. Příznivci Slavie poukazují, že i děti a ženy s dresy či šálami hostujícího klubu byly nahnány do sektoru pro kotel, lidé se museli mačkat na schodech.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, proto Slavia na klubovém webu již v pondělí vydala článek s podrobnými instrukcemi pro své fanoušky, kteří se do Teplic chystali.

U vstupu do sektoru hostí byli ve spolupráci s bezpečnostní agenturou domácího klubu nachystáni rovněž slávističtí stewardi.

Sešívaní měli na Stínadlech vyhrazen sektor 39 a 38 na Východní tribuně, tedy tradiční sektory pro hostující fanoušky.

„Pokud chcete sešívaným fandit v jiných sektorech než 38 a 39, řiďte se, prosím, pokyny domácího klubu: Z bezpečnostních důvodů nebudou osoby s jakýmikoliv znaky a emblémy hostujícího klubu vpuštěny do jiných sektorů na stadiónu než těch, které jsou určeny. Tento zákaz bude uplatňován striktně v celém prostoru stadiónu, v případě závažného porušení těchto pokynů je pořadatelská služba oprávněna fanouška z prostoru stadiónu vyvést bez nároku na navrácení vstupného," poukázala Slavia svým příznivcům.

Tlačenice na schodech

„Pro fanoušky, kteří nechtějí fandit v kotli (sektor 39), ale chtějí na utkání dorazit ve slávistickém - například v dresu, tričku nebo s šálou, bude vyhrazen sektor 38, rovněž na východní tribuně," dodala ještě.

A právě v tom nastal problém. „Sekuriťáci s tetováním ACS na krku jsou v pořádku, 6letý děti s trikem Slavie ne, a proto všichni musí do sektoru hostů... Sektor hostů nečekaně plnej, a tak se lidi mačkají na schodech," popsal situaci jeden ze zúčastněných na Twitteru s dovětkem „Gratulujeme Teplicím v boji proti fanouškům".

„Problémy v Teplicích, to je tedy síla. Do sektoru 38 nás vůbec nechtějí pustit. Nevím, co si o tom myslet," dodávala další fanynka. „Pustili nakonec jen ženy a děti. Nehoráznost a ostuda!" doplnila po chvíli.

„Český fotbal pro fanoušky? Všude chtějí rodiny s dětmi na stadiónech, ale poté do nich strkají security jako dnes?" diví se další. „Mně by možná stačilo říct, ať nejezdíme. Když jsme s pětiletým synem takoví chuligáni," navrhuje ironicky jiný.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: