Sparta vyhrála v poslední Jihlavě a stíhá Slavii

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy v Jihlavě 1:0 a na městského rivala Slavii ztrácí už jen tři body. Jihlava zůstala poslední. V dohrávce 22. kola desátá Příbram remizovala se sousedem v tabulce Ostravou 2:2 a Zlín porazil Olomouc 1:0.

Fotbalisté Sparty se radují z výhry v Jihlavě.

Oslabená Jihlava zvládla podle kouče Karla Večeři zápas bezchybně takticky, ale gól doma opět nedala. Na vlastním stadionu se netrefila dlouhých 621 minut a se čtrnácti brankami má nejslabší útok v lize. Za Spartu tahal horké kaštany z ohně jedenáct minut před koncem přesně hlavičkující Sivok. Sparta neprohrála už osmý zápas v lize za sebou.

Zlínu se doma vedlo podobně jako Jihlavě. Zlepšil se až dnes, ve třetím utkání na vlastní půdě po sobě. Činčala svým pátým gólem v sezoně zajistil krátce po změně stran výhru nad Olomoucí 1:0 a místo v klidném středu tabulky.

Bodem si vylepšily svou situaci také další sestupem ohrožené týmy Příbram a Ostrava. V jejich vzájemném duelu se dvakrát změnil vedoucí tým, ale nakonec se u Litavky zrodila remíza 2:2.

Marila Příbram - Baník Ostrava 2:2 (2:1)
Branky: 19. Pleško, 26. Divecký - 13. Lukeš, 67. Bystroň. Rozhodčí: Damková - Zlámal, Hojsík. ŽK: Divecký, Penner. Diváci: 2640.
Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 79. Sivok. Rozhodčí: Královec - Chytil, Wilczek. ŽK: Pacholík, Liška, Šourek (všichni Jihlava). Diváci: 2100 (vyprodáno).
Tescoma Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 47. Činčala. Rozhodčí: Racek - Lhoták, Pospíšil. ŽK: Opiela, Vidlička - Horáček. Diváci: 1983.