Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jste unavení z cesty? Tak hrajte. Sparta testovala na Rostov drilem podle Holoubka

29. ledna 2017 07:56 - Valencie

Přiletět na soustředění po dlouhé cestě a hned druhý den nastoupit proti kvalitnímu soupeři? Blbost, nač ten spěch... Jenže fotbalová Sparta vystavila své hochy zátěžové zkoušce zcela záměrně. „Přesně tak to bude i v Rostově,“ poukazuje trenér David Holoubek na únorový úvod vyřazovací části Evropské ligy. Jeho mužstvo test zvládlo, v prvním utkání na druhém soustředění ve Španělsku v sobotu smetlo Štýrský Hradec 5:0.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třetí tým rakouské ligy, jemuž se v tabulce dívají na záda Austria i Rapid, není zrovna medvídek na hraní. Letenští však právě kvůli tomu museli proti Sturmu nastoupit hned den poté, co do Valencie dorazili.

„Chtěli jsme takový program zkusit z důvodu, že přesně takový bude v Rostově. I tam přijedeme, uděláme jeden trénink a jdeme hrát. Tak jsem přemýšlel. Čas uvidí, zda to byl dobrý nápad," uculuje se v rozhovoru pro klubový web trenér David Holoubek.

Mužstvo však obstálo, hladce zvítězilo.

„S klukama jsme se o tom bavili. Letěli jsme sem dohromady nějakých šest, sedm hodin, a navíc jsme si po příjezdu dali trochu svižnější trénink. Trochu to znát bylo, ale myslím, že jsme si s tím poradili docela dobře. Odehráli jsme dobrý zápas," pochvaluje si také stoper Ondřej Mazuch.

Pevná obrana, produktivní útok

Sparta v přípravě dává hodně gólů a většinou udrží čisté konto. V posledních čtyřech zápasech dosáhla výsledků 4:0, 5:1, 5:0, 5:0.

„Na tréninku na tom pracujeme. Když jsi dobrý v defenzívě, můžeš být dobrý i v útoku. Opačně to nejde," zdůrazňuje Holoubek. „Mezi tím je rovnítko. Když dobře bráníš, máš dobrou výchozí pozici pro útok. To znamená, že když se dostaneš pod míč a získáš ho, máš před sebou všechno otevřené. To je alfa a omega fotbalu," vysvětluje Holoubek.

Mazuch se v zimě profiluje jako lídr letenské defenzívy. Když byl na hřišti, mužstvo ještě ani jednou neinkasovalo.

„Není to jen o obranné čtveřici, ale o tom, jak pracuje celý mančaft. Když pracuje dobře záloha, je to pro nás obránce jednodušší, protože k útočníkům míčů nedojde tolik. Koneckonců si ale myslím, že jsme v obraně špatně nehráli ani na konci podzimu," říká Mazuch.

Pořád jde ovšem jen o přípravu.

„Máme ve Španělsku tři desítky hráčů a všichni chtějí pracovat. Jak na tréninku, tak v zápasech. Z kolektivu cítím velkou sílu, což je, pro nás trenéry, hodně důležité. Dobře se nám pracuje," je Holoubek optimistou.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..