Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trest za nadávky. Plzeňský šéf a zároveň místopředseda ligy Šádek platí pokutu

20. dubna 2017 15:57 - Praha
(Aktualizováno: 20. dubna 2017 16:14)

Disciplinární komise potrestala Adolfa Šádka, generálního ředitele Viktorie Plzeň, za nevhodné chování v utkání s Teplicemi pokutou 40 tisíc korun. Delegát zápasu Václav Krondl do zápasi uvedl, že činovník Viktorie vulgaritami častoval nejen rozhodčího Pavla Julínka, ale i samotného Krondla - a také celou komisi rozhodčích, jejímž je Krondl členem. Po zápase prý Šádek delegátovi dokonce vyhrožoval. Pikantní je, že plzeňský činovník je zároveň místopředsedou ligy...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Krondlova zpráva nezapadla, disciplinárka Šádkův připad prošetřila.

„Vyhodnotili jsme předložené informace tak, že došlo ze strany pana Šádka k disciplinárnímu přečinu. Emotivní výroky učiněné v průběhu utkání jsme vyhodnotili jako nepatřičné a uložili trest peněžité pokuty odpovídající závažnosti, intenzitě a zároveň v kontextu jiných rozhodnutí disciplinární komise v obdobných věcech," vysvětluje předseda fotbalového tribunálu Richard Baček.

Komise naopak zastavila řízení s Tomášem Stránským, masérem Sparty, za nevhodné chování po utkání na Slavii. Sešívaní si stěžovali, že se po závěrečném hvizdu derby vydal pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia".

„Chování pana Stránského nenaplnilo skutkovou podstatu disciplinárního přečinu, ale od člena realizačního týmu je to krajně nevhodné. Naopak by měl jít příkladem v pozitivním duchu fandění a ne negací," komentuje Baček.

Barák jeden zápas stojí

Druholigový Baník Ostrava dostal pokutu 75 tisíc korun za to, že jeho fanoušci v duelu v Prostějově používali a házeli pyrotechniku. Domácí klub musí zaplatit za porušení povinností pořadatele 25 tisíc.

Slavii udělila komise pokutu 70 tisíc kvůli výtržnostem fanoušků, kteří poškodili zařízení stadiónu v Karviné. Slezský klub dostal pokutu 50 tisíc za porušení povinností pořadatele.

Kvůli čtyřem žlutým kartám čeká trest na jedno kolo slávistu Antonína Baráka, dvojici z Bohemians 1905 Daniela Krcha s Josefem Jindřiškem, brněnského Jakuba Řezníčka, mladoboleslavského Marka Matějovského a Jeana-Davida Beauguela ze Zlína.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..