Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Temno nahradil přepych! Někdy se musím štípat, jestli je to pravda, směje se mistr

19. července 2017 15:23 - Praha

Únava po náročném tréninku či po přípravném zápase obránci Slavie Jiřímu Bílkovi úsměv z tváře nebere. Není divu, v klubu zažil i dobu temna. „Moc si vážím toho, co teď zrovna je. Jsme tu čtyři, co jsme zažili, když nechodily výplaty. Byly to těžké časy. Pak se to sice pomaličku zvedalo, ale pořád to nebylo ono. No a teď s námi hrají kluci jako Danny, Rotaň, Altintop," vyzdvihuje Bílek proměnu fotbalového týmu z Edenu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Snil jste v těžkých dobách o něčem podobném?

Pro mě to je něco neskutečného. Někdy se musím štípat, jestli je to všechno vůbec pravda. Realitu si ještě ani pořádně neuvědomuju.

Byla tehdy chvíle, kdy jste si pomyslel, že Slavia padne?

Byly takové momenty, za pana Řebíčka. Letěly fámy, že nejsou peníze, že to všechno skončí špatně. Pořád nám říkali: výplaty budou za týden, za týden. Nakonec přišly za čtyři měsíce. Ale nepadli jsme, naopak jsme se odrazili ode dna.

V důsledku posledních změn jste přišel o pozici lídra na hřišti. Jak to nesete?

To víte, že jsem nebyl nadšený. Ale i tyhle věci k fotbalu patří. Moje role je jiná, s tím se musím smířit. Je mi čtyřiatřicet, vím, že fotbal nemůžu hrát do padesáti. Snažím se týmu pomáhat jinak. Ale rozhodně nic nevzdávám! Pořád bojuju, abych byl v základu. Že bych házel flintu do žita, to ani náhodou.

Na jaře jste v lize odehrál sedm minut.

Vidíte, já myslel, že deset. Já si totiž počítám i tříminutové nastavení... (směje se)

Měl jste i tak velkou radost z titulu?

Jasně, byl jsem neuvěřitelně nadšený. Ani jsem nečekal, že si v posledním utkání zahraju. Byl jsem za těch pár minut šťastný, moc jsem si toho vážil. Byl jsem hodně dojatý.

Považujete současný stav klubu i za vaši zásluhu, když jste se podílel na jeho záchraně?

Takhle nepřemýšlím. Ale jestli to tak fakt je, mám z toho radost... (směje se)

Kam teď míří Slavia?

Úplně nejvýš, do Ligy mistrů. Taková jsou očekávání. Ale bude to nesmírně těžké. Musí to všichni pochopit, fanoušci, celá společnost. Všechno nejde hned. Titul nikdo nečekal. V momentu, kdy odvolali trenéra Uhrina, jsme byli bůhví kde. Od té doby jsme v lize neprohráli jediný zápas.

Jenže říkejte fanouškům, že musejí být trpěliví...

Řeknou si, udělali titul, teď musí být Liga mistrů. Ale takhle to není, že se udělají tři velká jména a ono to půjde samo. Tým se musí budovat postupně. Začalo to příchodem pana Tvrdíka. Myslím, že Slavii čeká ještě dlouhá cesta, než se bude moct rovnat mužstvům, která hrají Champions League.

Budete u toho?

Pokud se nám to podaří už teď, tak ano. Byla by to fantazie. Ve Slavii mám smlouvu na rok. Teď to cítím tak, že pokud nebudu hrát ve Slavii, nebudu hrát už jinde. Pokud mi klub nenabídne nový kontrakt, asi ukončím kariéru.

Jste pevně rozhodnutý?

Nevím, co by se muselo stát, abych to přehodnotil. Jinde v české lize působit určitě nebudu, v zahraničí nevím, kam bych šel. Ale u fotbalu chci zůstat.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..