Trenér Vavruška byl v Teplicích poprvé v roli soupeře. Nostalgii jsem necítil, řekl kouč Žižkova

23. července 2017 15:04 - Teplice

Poprvé od loňského odchodu z Teplic se fotbalový trenér David Vavruška vrátil v roli soupeře na půdu svého bývalého klubu. Jím vedená Viktoria Žižkov podlehla domácímu prvoligovému celku 1:2. „Zápas splnil pro oba týmy svůj účel, ale zaměřujeme se především na start druhé ligy,“ řekl Vavruška v rozhovoru pro Sport.cz. na teplickém stadiónu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Cítil jste při krátkém návratu na teplická Stínadla nostalgii? Přece jen jste místní tým vedl v sezóně 2015/2016 v první lize, což byla vaše dosud poslední trenérská zkušenost s nejvyšší soutěží.

Nostalgií bych to nenazval. Beru život tak, jak jde, a fotbal je jeho součástí. Je to otázka nastavení hlavy. Někdo prožívá nostalgii deset let, já ne. Zabývám se současností.

Jak hodnotíte zápas s Teplicemi?

Celkově dobře. Soupeř vyhrál, což chtěl. Mají za sebou vítěznou generálku. My jsme čestně prohráli 1:2, když v závěru jsme usilovali o vyrovnání.

Zajímavostí bylo, že za Žižkov už nastoupil záložník Petr Kodeš, který přišel před pár dny právě z Teplic.

Bylo to moje přání, abychom ho získali.

Za Teplice dostával Kodeš pod vaším vedením pravidelně šanci v první lize, naskakoval i v minulé sezóně. Nemrzí ho, že opustil prvoligovou scénu?

Myslím, že ne. Po dvou letech v nejvyšší soutěži chce v prvé řadě hrát a na Žižkově má příležitost.

Z pražské Slavia jste přivedli Bazala, který okusil předtím první ligu i v Jihlavě, Jablonci a Příbrami. A představili jste i mladíky z juniorky mistrovského celku.

Jsou to mladí a běhaví kluci. Dávají do toho šťávu a jsou hladoví.

Druholigovou soutěž odstartujete až v pondělí 31. července v Českých Budějovicích. Co podle vás rozhodlo o zařazení zápasu do televizního programu?

Asi názvy klubů, které mají prvoligovou minulost.

Jaké jsou žižkovské ambice pro příští sezónu?

Nejdůležitější je, jaké cíle si dá mužstvo. Na papíře to je bezvadné, stejně tak přání od vedení klubu. Ale záleží na tom, jak tým chce. Jen jména fotbal nehrají. Pokud hodláme bojovat o dobré umístění, musí to hráči prokazovat svou výkonností. Bez toho to nepůjde.

Stačíte při svém angažmá v druholigovém klubu sledovat přestupové dění v pražských „S"?

Jako normální fotbalový fanoušek jsem na to zvědavý. Ale že bych chodil na velké množství prvoligových zápasů, to asi ne. Zaměřuji se na svoji práci na Žižkově, kde je toho fakt dost.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..