Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Zákaz se změnil v podmínku. Fanoušci Baníku smějí na zápas v Jihlavě

19. září 2017 12:39 - Praha
(Aktualizováno: 19. září 2017 12:56)

Fanoušci fotbalistů ostravského Baníku smějí dorazit na nedělní ligový duel v Jihlavě. Zákaz výjezdu na jeden zápas venku jim disciplinární komise změnila na dvojzápasovou podmínku. Původní trest dostali za výtržnosti během utkání na Slovácku a odvolací komise ho potvrdila právě pro duel na hřišti Vysočiny. Ostrava teď u disciplinárky uspěla s odvoláním.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Disciplinární komise se nakonec nechala obměkčit. Vyhověla žádosti Baníku Ostrava a podmíněně upustila od výkonu trestu zákazu výjezdu fanoušků klubu na jeden venkovní zápas se zkušební dobou na dvě soutěžní utkání odehraná na hřišti soupeře.

Ostravští fanoušci budou v podmínce v Jihlavě a v Praze na Bohemians 1905.

„Důvodem, proč jsme takto rozhodli, je skutečnost, že již samotné uložení tohoto trestu i bez jeho reálného výkonu přispělo k tomu, že fanoušci Baníku se po dobu dvou soutěžních utkání venku chovali spořádaně," avizuje Richard Baček, předseda komise.

"Proto jim chceme poskytnout šanci v nastoupeném trendu pokračovat. Věříme, že takto to bude chápáno i samotnými příznivci Baníku," dodává Baček.

Ostravští fanoušci se stali prvními, na něž asociace uplatnila nový trest. Vynesla ho před zápasem Baníku v Plzni. Ostravané se proti němu odvolali. Odvolací komise výkon trestu odložila a poté jeho uplatnění určila na zápas v Jihlavě.

dos, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..