Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Orlíku, kontrola spojení... Sparta se Slavií sehrály mimořádné derby, video bude!

3. října 2017 18:41 - Praha
(Aktualizováno: 3. října 2017 18:46)

Tady Orel, tady Orel. Volám Poštolku, založ výškový tábor...! Známá konverzace z Komedie století S tebou mě baví svět ožila na fotbalovém trávníku. Jako by pro demonstraci použití videa byl záměrně vybrán hlavní rozhodčí Orel, křestním Pavel. Juniorky Sparty a Slavie sehrály mimořádné derby, spolupráci hlavního s videorozhodčím Romanem Hrubešem věrně zachycuje reportáž v přiloženém videu.

Zavádění videa do českého fotbalu má za sebou další milník. Poprvé v soutěžním utkání se přihodilo, že sudí na základě videa odvolal pokutový kop a místo toho udělil hráči žlutou kartu za simulování. Stalo se tak v duelu Juniorské ligy mezi Spartou a Slavií (1:0) na Strahově, během kterého se testoval online režim videorozhodčího předtím, než bude na jaře k dispozici v nejvyšší soutěži.

"Testovací období se může veřejnosti zdát dlouhé, ale podstatné je, aby se vychytalo co nejvíce much a v ostrém provozu už byl dostatek poznatků a vše fungovalo na sto procent," zdůrazňuje Roman Hrubeš, člen komise sudích, který má projekt videorozhodčího v českém fotbale na starosti.

Derby bylo v online režimu již třetím zápasem v pořadí.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..