Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Snažím se držet tempo, říká boleslavský záložník Matějovský o své pozici v lize

23. května 2018 09:20 - Mladá Boleslav

Šestatřicetiletý fotbalový záložník Marek Matějovský je nejzkušenějším hráčem Mladé Boleslavi. Tedy týmu, který v právě končící prvoligové sezóně zrovna neoslnil. „S přibývajícím věkem je to stále náročnější, ale snažím se držet tempo," komentoval bývalý reprezentant svoji současnou pozici na ligových trávnících.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Konec sezóny se blíží, zbývá odehrát poslední kolo. Můžete se už nyní ohlédnout za účinkováním Mladé Boleslavi v lize?

Po celou sezónu to byla sinusoida. Chvíli jsme byli na koni, chvíli soupeř. Tak se to odvíjelo prakticky pořád. Bohužel jsme nechytili start soutěže. Nějakým stylem se nervozita nabalovala a jak přibývaly nepříznivé výsledky, bylo to složitější v hlavách. Nakonec jsme na to klidnější postavení v tabulce dosáhli, ale samozřejmě jsme si přáli, aby to bylo lepší než jen pouhá záchrana.

Jak se cítíte po fyzické a herní stránce?

Je to čím dál tím náročnější. Snažím se držet tempo. Úplně celou sezónu jsem neodehrál. Mám na svém kontě před závěrečným kolem sedmnáct zápasů. Není to jako v minulosti, že bych absolvoval všechno.

Kde v šestatřiceti letech berete stále novou a novou motivaci?

Už jsem se dříve o tom zmiňoval, fotbal je můj život a vášeň. Jsem rád, když mohu být na hřišti a v kolektivu. A když vidím, že aspoň něco málo mohu týmu dát. Člověk to nechce zabalit, i když poznávám, že je čím dál tím těžší se udržovat v kondici.

Mladou Boleslav čeká poslední zápas sezóny v Olomouci, která bojuje o třetí místo. Věříte, že ji můžete potrápit?

Chceme skončit v tabulce co nejvýš. A bylo by pěkné tam zvítězit, aby se pak mohlo na něco navazovat. Hledíme sami na sebe, a ne na to, jestli o něco hraje Olomouc. Hodláme odehrát z našeho pohledu co nejlepší zápas, a uvidíme, jak to dopadne.

eš, Sport.cz, Právo

  Slavia - Teplice dnes 20:00
20200918T20:00:00+0200
Slavia vs. Teplice
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..