Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Český mistr testuje před Ligou mistrů posilu z Nizozemska, na odchodu je Pilař

15. června 2018 10:59 - Plzeň
(Aktualizováno: 15. června 2018 12:01)

První trénink na sezónu, v které budou hrát základní skupinu Ligy mistrů, absolvovali v pátek fotbalisté Viktorie Plzeň. Na tréninkovém hřišti v Luční ulici se už proháněly posily Luděk Pernica z Jablonce, Ubong Ekpai ze Zlína a Roman Procházka z Levski Sofia. Na testy z nizozemského Almela dorazil Jaroslav Navrátil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Pernica je stoper, který má obrovské zkušenosti. V Jablonci, pro nějž byl hodně důležitým hráčem, nastupoval pravidelně. Umí rozehrát balón, zapojit se do mezihry. My chceme po stoperech, aby byli tvořiví a v průběhu jara nám právě tento aspekt možná chyběl," vysvětloval plzeňský trenér Pavel Vrba angažování sedmadvacetiletého zadáka.

Velké očekávání mají na západě Čech i od Romana Procházky, který prožil poslední čtyři roky v Bulharsku. „Do středu zálohy máme typologicky spíše ofenzívnější hráče menších postav. Chtěli jsme tudíž borce, který nám zpevní defenzívu, protože v Lize mistrů budeme muset být určitě přesnější a lepší," vysvětloval Vrba.

Ofenzívní sílu Viktorie by pak měl pozvednout Ekpai, dost možná i Navrátil. „Ubong je schopný ve hře jeden na jednoho, v rychlosti. Hledali jsme řešení pro kraje a měl by nám pomoct, proto jsme jej angažovali. V případě Navrátila nechci hodnotit na základě jednoho tréninku, do odjezdu na soustředění v Rakousku se rozhodneme, zda zůstane. Měl by být konkurencí pro Zemana, Petrželu a Kopice," nastínil záměry Vrba.

Západočeši se sešli už ve středu, ale během prvních dvou dnů absolvovali funkční a silové testy. Na úvodním díle herní přípravy chyběli reprezentanti Michael Krmenčík, Tomáš Hořava, Jan Kopic a Patrik Hrošovský, kteří se do přípravy zapojí 20. června.

„Chtěli jsme na testy navázat tréninkem na hřišti, který se bude opakovat ještě v sobotu. Na neděli dostali hráči volno. Jde o dva rozjezdové dny. Až od pondělí začne hlavní fáze přípravy," vysvětloval Vrba.

V kádru už nefiguruje Andreas Ivanschitz, jemuž skončila smlouva. Klub ze Štruncových sadů opustil i Diego Živulič. Hostování se hledá pro Jana Suchana a Jiřího Pirocha. Budoucnost se bude řešit u kvarteta Tomáš Poznar, Erik Janža, Václav Pilař a Petr Bolek.

První přípravné utkání absolvují Západočeši v úterý, kdy nastoupí na hřišti Doubravky. Posléze jejich formu prověří Klatovy, Sokolov a České Budějovice. Od 4. do 14. července budou svěřenci trenéra Pavla Vrby na soustředění v rakouském Westendorfu, kde sehrají tři utkání s dosud neupřesněnými soupeři.

ram, Sport.cz, Právo

  1:3 Příbram - Sparta 1:3   dohráno
20200927T18:00:00+0200
Příbram vs. Sparta
Příbram vs. Sparta
Příbram
Sparta
  4:1 Jablonec - Opava 4:1   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Jablonec vs. Opava
Jablonec vs. Opava
Jablonec
Opava
  3:0 Pardubice - Liberec 3:0   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Pardubice vs. Liberec
Pardubice vs. Liberec
Pardubice
Liberec
  4:1 Plzeň - Brno 4:1   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Plzeň vs. Brno
Plzeň vs. Brno
Plzeň
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..