Molde - Trabzonspor 1:1, 3:4 PK Fotbalisté Jablonce vyzvou ve 4. předkole EKL Žilinu, Plzeň čeká CSKA Sofia

12. srpna 2021 17:19 - Žilina
(Aktualizováno: 12. srpna 2021 21:43)

Fotbalisté Jablonce narazí po vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy se Celtikem Glasgow ve 4. předkole nižší Evropské konferenční ligy (EKL) na Žilinu. Slovenský celek deklasoval v odvetě kazašský Tobol Kostanaj 5:0 a navázal na vítězství 1:0. Plzeň po postupu přes velšský celek The New Saints čeká CSKA Sofia. Ta remizovala v odvetě na hřišti Osijeku 1:1, doma předtím vyhrála 4:2.

Žilina, která již vyřadila gruzínský celek Dila Gori nebo kyperský Apollon, se dostala do vedení po 14 minutách hry, kdy se prosadil dvaadvacetiletý útočník Dávid Ďuriš. Krátce před poločasovou přestávkou se trefil i jeho kolega Matúš Rusnák. Třetí branku přidal ve druhé půli arménský záložník Vahan Bičachjan, následně se trefil Tibor Slebodnik a skóre pečetil v nastaveném čase opět Bičachjan. Tým trenéra Pavla Staňa neprohrál již sedm zápasů za sebou.

Na Žilinu naposledy z českých klubů narazila Sparta, která s ní v roce 2010 překvapivě vypadla v kvalifikaci Ligy mistrů. Jablonec vloni v předkole Evropské ligy nestačil na Dunajskou Stredu, na jejímž hřišti podlehl 3:5 po prodloužení. Žilina v minulé sezoně obsadila ve slovenské lize čtvrté místo a pak vyhrála play off o Evropskou konferenční ligu, která má letos premiéru. Mužstvo dříve vedl nynější trenér Sparty Pavel Vrba.

Lukaku se vrací do Premier League. Chelsea za něj zaplatila neskutečnou částku!

Plzeň se utká s bulharským soupeřem po pěti letech. Tehdy nestačila v kvalifikaci Ligy mistrů na Ludogorec Razgrad, jemuž podlehla 0:2 venku a remizovala doma 2:2. Tým CSKA dnes nastoupil v Osijeku ve složení: Busatto - Turitsov, Mattheij, Antov, Mazikou - Yomov (90.+2 Ahmedov), Youga, Geferson, Carey - Wildschut (79. Galabov) - Caicedo. Jedinou branku vstřelil Graham Carey.

Dál jde také Čenstochová, která po prodloužení zvítězila na hřišti Kazaně 1:0. Jedinou branku v celém dvojzápase vstřelil ve 111. minutě Vladislavs Gutkovskis. Český obránce Tomáš Petrášek kvůli zranění nenastoupil.

Končí naopak jiný polský tým Vratislav. Ta i se záložníkem Petrem Schwarzem prohrála 0:4 na hřišti Beer Ševy a nevyužila tak náskok z úvodního zápasu (2:1). Schwarz odehrál celý zápas.

Vypadl i lotyšský RFS, jenž doma nestačil na Gent 0:1. Záložník Petr Mareš zůstal v barvách poraženého týmu na lavičce náhradníků. Stejným poměrem prohrála Trnava na hřišti Maccabi Tel Aviv a v soutěži rovněž končí. Nic na tom nezměnil ani obránce Filip Twardzik, který odehrál za slovenský celek celý zápas.

Základní část Evropské konferenční ligy si nezahraje ani Martin Frýdek s Lucernem. Švýcarský celek nezvrátil úvodní porážku s Feyenoordem 0:3, na hřišti soupeře prohrál stejným rozdílem. Postup tak mohl slavit alespoň Tomáš Hájek, který s Vitesse Arnhem uspěl na hřišti irského Dundalku 2:1. Český obránce nastoupil od 63. minuty.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Konferenční ligy:
Astana - KuPS Kuopio (Fin.) 3:4 (2:0), první zápas: 1:1, postoupilo Kuopio
Karabach - AEL Limassol 1:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Karabach
Bodö/Glimt (Nor.) - Priština 2:0 (1:0), první zápas: 1:2, postoupil Bodö/Glimt
Rubin Kazaň - Čenstochová 0:1 po prodl., první zápas: 0:0, postoupila Čenstochová
Molde - Trabzonspor 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 3:4, první zápas: 3:3, postoupil Trabzonspor
Basilej - Újpest Budapešť 4:0 (2:0), první zápas: 2:1, postoupila Basilej
Fola Esch (Luc.) - Linfield (Sev. Ir.) 2:1 (0:0), první zápas: 2:1, postoupila Fola
Anderlecht - Laci (Alb.) 2:1 (1:0), první zápas: 3:0, postoupil Anderlecht
FC Kodaň - Lokomotiv Plovdiv 4:2 (3:1), první zápas: 1:1, postoupila Kodaň
Rijeka - Hibernian 4:1 (1:0), první zápas: 1:1, postoupila Rijeka
Feyenoord Rotterdam - Lucern 3:0 (2:0), první zápas: 3:0, postoupil Feyenoord
Velež (Bosna) - Elfsborg 1:4 (0:2), první zápas: 1:1, postoupil Elfsborg
Olimpija Lublaň - Santa Clara (Portug.) 0:1 (0:0), první zápas 0:2, postoupila Santa Clara
Teuta (Alb.) - Shamrock Rovers (Ir.) 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Shamrock
Sivasspor - Dinamo Batumi (Gruz.) 1:1 po prodl. (0:1, 0:0), první zápas: 2:1; postoupil Sivasspor
Hibernians (Mal.) - FC Riga 1:4 po prodl. (1:2, 0:0), první zápas 1:0, postoupila Riga
Aberdeen - Breidablik (Isl.) 2:1 (0:0), první zápas: 3:2, postoupil Aberdeen
Larne (Sev. Ir.) - Pacos Ferreira (Portug.) 1:0 (0:0), první zápas: 0:4, postoupil Pacos Ferreira
HB Tórshavn (Faer. os.) - Maccabi Haifa 1:0 (1:0), první zápas: 2:7, postoupila Haifa
Dundalk (Ir.) - Arnhem 1:2 (0:2), první zápas: 2:2, postoupil Arnhem
LASK Linec - Vojvodina Novi Sad 6:1 (1:1), první zápas: 1:0, postoupil LASK
Osijek - CSKA Sofia 1:1 (1:1), první zápas: 2:4, postoupilo CSKA
Partizan Bělehrad - Soči 2:2 po prodl. (2:2, 0:1), na pen. 4:2, první zápas: 1:1, postoupil Partizan

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Liga mistrů
Včera základní skupiny - 1. kolo Sporting Portugal - Ajax Sporting Portugal - Ajax 1:5
Včera základní skupiny - 1. kolo Manchester City - Lipsko Manchester City - Lipsko 6:3
Včera základní skupiny - 1. kolo Besiktas - Dortmund Besiktas - Dortmund 1:2
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Villarreal - Atalanta Villarreal - Atalanta 2:2
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Malmö - Juventus Malmö - Juventus 0:3
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Lille - Wolfsburg Lille - Wolfsburg 0:0
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Chelsea - Zenit Chelsea - Zenit 1:0
20210914T21:00:00+0000
Chelsea vs. Zenit
Zenit
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Dynamo Kyjev - Benfica Dynamo Kyjev - Benfica 0:0
14.9.2021 základní skupiny - 1. kolo Barcelona - Bayern Barcelona - Bayern 0:3