Ázerbájdžán - Portugalsko 0:3 Francouzi zdolali Finy, Portugalci vyhráli i bez Ronalda

7. září 2021 20:40 - Praha
(Aktualizováno: 7. září 2021 23:00)

Úřadující mistři světa fotbalisté Francie porazili v kvalifikaci o světový šampionát 2022 Finsko 2:0. Dvěma góly rozhodl Antoine Griezmann. Portugalsko i bez Cristiana Ronalda vyhrálo v Ázerbájdžánu 3:0. Po šesti kvalifikačních zápasech zůstalo stoprocentní Dánsko, které rozstřílelo Izrael 5:0. Nizozemsko rozdrtilo i zásluhou hattricku Memphise Dempaye Turecko 6:1. Slovensko zdolalo Kypr 2:0.

Stephane Mahe, Reuters

Šestatřicetiletý Ronaldo minulou středu dvěma góly v závěru zařídil obrat a vítězství 2:1 nad Iry. Zároveň překonal světový rekord v počtu reprezentačních branek. Se 111 zásahy překonal o dva góly Íránce Alího Daeího.

Vedení týmu jej následně uvolnilo pro zbytek srazu, aby se mohl dříve připojit ke svému staronovému mužstvu Manchesteru United. Vynechal tak přípravný duel proti Kataru, který Portugalci ovládli 3:1. Do utkání v Ázerbájdžánu nemohl zasáhnout kvůli karetnímu trestu.

Belgičané budou hrát proti Bělorusku bez Courtoise či Lukakua

Tým z Pyrenejského poloostrova rozhodl v Baku o plném bodovém zisku v rozmezí 26. až 31. minuty, kdy se trefili Silvové Bernardo a André. Konečný výsledek stanovil v 75. minutě Jota. Portugalsko triumfovalo potřetí za sebou a vede skupinu A o dva body před Srbskem, jež v Irsku remizovalo 1:1. Hosté přišli v Dublinu o vítězství v 87. minutě, kdy si dal vlastní branku Milenkovič.

Semifinalisté posledního Eura Dánové rozhodli o výhře nad Izraelem už v prvním poločase. Na kodaňském stadionu Parken se postupně prosadili Poulsen, Kjaer a Skov Olsen. Po změně stran skórovali Delaney a v nastavení Cornelius.

Fotbalisté Tanzanie dostali možnost kopat penaltu už po pěti sekundách

Seveřané jsou v čele skupiny F o sedm bodů před Skoty, kteří porazili ve Vídni Rakousko 1:0. Jediný gól obstaral po půlhodině hry Dykes z penalty. Faerské ostrovy zdolaly Moldavsko 2:1.

Nizozemsko vstřelilo Turecku úvodní gól už po necelé minutě, kdy Klaasen zužitkoval Depayovu přihrávku. Letní posila Barcelony se následně proměnila ve střelce. V 16. minutě zvýšila na 2:0 a v 38. minutě proměnila pokutový kop. Hattrick dokonal Depay devět minut po přestávce. To už hosté hráli v oslabení, jelikož minutu před koncem prvního poločasu obdržel stoper Söyüncü druhou žlutou kartu. Za domácí poté skórovali střídající Gil a Malen, poslední slovo měl hostující Ünder.

"Oranje" patří ve skupině G první místo díky lepšímu skóre před Norskem. Seveřané zdolali Gibraltar 5:1, třikrát se mezi střelce zapsal jednadvacetiletý kanonýr Haaland. Černá Hora remizovala s Lotyšskem bez branek.

Slovensko vsítilo obě branky proti Kypru až ve druhé půli díky hráčům působícím v české lize. Nejprve se trefil slávistický útočník Schranz a po něm liberecký obránce Koscelník. Výběr trenéra Tarkoviče ztrácí čtyři body na Chorvatsko a vedoucí Rusko. Chorvaté porazili Slovinsko 3:0, Rusko zdolalo Maltu 2:0.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:
Skupina A:
Baku: Ázerbájdžán - Portugalsko 0:3 (0:2)
Skupina D:
Zenica: Bosna a Hercegovina - Kazachstán 2:2 (0:0)
Branka: 30. Dykes z pen.
Tórshavn: Faerské ostrovy - Moldavsko 2:1 (0:0)
Podgorica: Černá Hora - Lotyšsko 0:0
Amsterodam: Nizozemsko - Turecko 6:1 (3:0)
Branky: 16., 38. z pen. a 54. Depay, 1. Klaasen, 80. Til, 90. Malen - 90.+2 Ünder. ČK: 44. Söyüncü (Turecko)
Přípravné fotbalové utkání:
Lucemburk: Lucembursko - Katar 1:1 (1:1)

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.