Jablonec - Kluž 1:0 Důležitá výhra na úvod! Rumunského mistra složil Pilař

52. Pilař (penalta) 1:0
Záznam online reportáže »

16. září 2021 23:03

Potlesk do Jablonce! Severočeši se hned v prvním kole Konferenční ligy vytáhli. Rumunskou Kluž porazili 1:0 a ve skupině zapisují tři body. Rozhodla situace z kraje druhé půle, kdy hostující kapitán viděl za ruku červenou kartu a Pilař proměnil pokutový kop.

Radek Petrášek, ČTK

V lize s Karvinou kouč Petr Rada Pilaře pošetřil a tah se Jablonci náramně vyplatil. Bývalý reprezentant byl u většiny akcí Severočechů. A jako jejich nejzkušenější hráč se úspěšně ujal i penaltové exekuce.

Zatímco před třemi lety vstoupil Jablonec do základní skupiny katastrofálně a po čtvrthodině s Kyjevem prohrával 0:2, nyní začali Severočeši výtečně. V první půli favorizovanou Kluž sebevědomě přehrávali.

Slavia i Jablonec začaly Konferenční ligu výborně. Sparta veze z Kodaně cenný bod

Už po šesti minutách se středem hřiště rozběhl výtečný Pilař, dobře vysunul Pleštila a ten běžel sám na gólmana. Z patnácti metrů však branku vysoko přestřelil. Ve 20. minutě se z halfvoleje do míče opřel Pilař, gólman Balgradean musel vyrážet. A o dvě minuty později Rumunům pomohlo i štěstí. Po rohovém kopu balon propadl na malém vápně k Zelenému, jeho pohotovou střelu z otočky hosté zblokovali mimo síť.

Zleva Camora a Dominik Pleštil z Jablonce.

A CFR? Výrazněji zahrozil až po půlhodině hry z rohového kopu. Poprvé mezi tyče svěřenci kouče Petrescua zamířili až v závěru první půle, střelu Culia Hanuš v pohodě kryl.

Dominance pokračovala

A stejně skvěle Radův tým vlétl i do druhé půle. Ve 49. minutě zahrál po centru Kroba u tyče rukou kapitán Kluže Camora a albánský sudí tasil červenou kartu a ukázal nekompromisně i na penaltový puntík. Pokutový kop pak suverénně proměnil Pilař.

Zleva Mike Cestor z Kluže, brankář Kluže Cristian Bălgrădean a Dominik Pleštil z Jablonce.

Doležal a spol. jako by se však poté výhry na chvilku zalekli. Hosté začali hrozit. Tutovku měl v 65. minutě střídající Bouhenna, Hanuš skvěle vyrazil.

Rada reagoval trojím střídáním. Pojistku mohl přidat v závěru Zelený, hlavičkoval vedle. Cenný triumf už zelenobílí uhájili.

Utkání 1. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy:
FK Jablonec - CFR Kluž 1:0 (0:0)
Branka: 52. Pilař z pen. Rozhodčí: Jorgji - Cokaj, Rexha (všichni Alb.). ŽK: Doležal, Houska, Pilař, Rada - Bouhenna, Petrescu (trenér). ČK: 51. Camora (Kluž). Diváci: 3636.
Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Malínský), Houska (88. Vaníček), Považanec, Kratochvíl (90.+3 Hübschman), Pilař (77. Martinec) - Doležal (77. Nešpor). Trenér: Rada.
Kluž: Balgradean - Manea, Burca, Cestor, Camora - Deac (61. Boateng), Bordeianu, Culio (55. Bouhenna) - Omrani, Debeljuh (80. Paun), Petrila (61. Costache). Trenér: Petrescu.

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Výsledkový mix:

1. liga
30.10.2021 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 - Karviná Bohemians 1905 - Karviná Odloženo
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo West Ham - Genk West Ham - Genk 3:0
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Sturm Graz - R. Sociedad Sturm Graz - R. Sociedad 0:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Neapol - Legia Neapol - Legia 3:0
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Lokomotiv - Galatasaray Lokomotiv - Galatasaray 0:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Frankfurt - Olympiakos Frankfurt - Olympiakos 3:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Rapid - Dinamo Záhřeb Rapid - Dinamo Záhřeb 2:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Midtjylland - CZ Bělehrad Midtjylland - CZ Bělehrad 1:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Ludogorec - Braga Ludogorec - Braga 0:1
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Lazio Řím - Marseille Lazio Řím - Marseille 0:0
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Fenerbahce - Antverpy Fenerbahce - Antverpy 2:2
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Celtic - Ferencváros Celtic - Ferencváros 2:0
20211021T18:45:00+0000
Celtic vs. Ferencváros
Ferencváros
21.10.2021 základní skupiny - 3. kolo Real Betis - Leverkusen Real Betis - Leverkusen 1:1