Známkování hráčů: Češi proti Bělorusku? Schick potvrdil extratřídu, Zima ani Wiesner nepřesvědčili

Čeští fotbaloví reprezentanti splnili povinnost, v pondělním duelu světové kvalifikace porazili na neutrálním hřišti v ruské Kazani Bělorusko 2:0. Nejlépe vyšel zápas dvojici Schick - Sadílek, kteří zahráli na jedničku. Nejhorší trojku si vysloužila trojice hráčů, zbytek týmu ve známkování Sport.cz obdržel dvojku. Jak byste výkony českých hráčů ohodnotili pomocí školní stupnice vy?

Český tým před zápasem s Běloruskem v Kazani.

Jan Kopic, Jaromír Zmrhal, Jan Kuchta a Alex Král nebyli hodnoceni, hráli jen krátce. Známkuje se jako ve škole - nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
V zápase neřešil žádnou nebezpečnou situaci. Při centrovaných míčích jistý, stejně tak v rozehrávce.
2
Tomáš Wiesner
V obranné fázi zodpovědný, pohlídal si prostrčení mezi obránci. Dopředu to ale bylo málo. Když už se dostal k centru, pokazil ho.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Zvykal si na nového parťáka Zimu. Jistý v osobních soubojích i v rozehrávce. Dobře předskakoval soupeře.
2
David Zima
Svazovala ho zpočátku nervozita. Špatným zpracováním v první půli zavařil defenzívě. Chyboval často v rozehrávce. Po přestávce se zlepšil.
3
Aleš Matějů
Tentokrát nastoupil na levém kraji obrany. Nedá se mu upřít snaha podporovat ofenzívu, ale ty centry... V defenzívě vyřešil dobře všechny situace.
2
Michal Sadílek
Sebevědomý výkon. Připravil první gól přesným pasem. Byl aktivní, chodil si pro balony, zapojoval se do útočných akcí. Získal spousty míčů.
1
Tomáš Souček
Opět to nebylo ono, na co jsme od tohoto borce zvyklí. Světlým momentem byl dlouhý pas na Vydru za obranu, připravil šanci pro Peška. Občas pokazil lehkou přihrávku.
2
Adam Hložek
V prvním poločase nebyl příliš vidět, po změně stran už byl cítit víc. Po přihrávce Schicka vstřelil uklidňující druhý gól.
2
Jakub Pešek
Rozjížděl se pomaleji než proti Walesu. Plyn sešlápl naplno až ve druhém poločase. Mohl opět skórovat, vypálil těsně vedle.
2
Matěj Vydra
Česko
V prvním poločase si zaběhl za obranu na dlouhý míč, gól z toho nevytěžil. Jinak ve hře příliš nebyl. O půli ho kouč Šilhavý stáhl.
3
Patrik Schick
Prokázal svoji extratřídu, proměnil hned první šanci. Pohotovým volejem zařídil Čechům vedení. Pak nahrál na gól Hložkovi.
1
David Pavelka
FC Slovan Liberec
Nastoupil od začátku druhého poločasu. Podal spolehlivý výkon, zásadně nechyboval. Dobře spolupracoval se stopery.