Rubriky:

Fotbal

Vacek: Jednání o přenosech z fotbalové ligy na ČT vrcholí

8. února 2006 15:55 - PRAHA

Dohoda o prodeji vysílacích práv na první fotbalovou ligu České televizi je na dosah. Na středečním shromáždění zástupců první a druhé ligy to uvedl svazový místopředseda Jaroslav Vacek. Jednání o přesunu přenosů na veřejnoprávní televizi od podzimní sezony prý vrcholí.

 

Estadio Municipal de Aveiro

Zástupci klubů se ve středu také dozvěděli informace o chystaném projektu Stadióny 2010. "Bude navazovat na dřívější projekt Stadióny 2003. Nyní mají kluby možnost k návrhu se vyjádřit," řekl šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Motivace, nikoli likvidace

Projekt má přispět k další kultivaci prostředí na stadiónech a jejich lepší vybavenosti. Uvažuje se o povinných vyhřívaných trávnících, jednotném monitorovacím systému a dalších opatřeních. "Projekt má kluby motivovat, nikoli likvidovat," prohlásil Vacek.

Zástupci klubů si zvolili novou smírčí komisi, do jejíž čela byl vybrán předseda představenstva 1. FC Brno Karel Jarůšek. Členy komise budou kroměřížský funkcionář Ladislav Minář, liberecký sekretář Pavel Jirouš a sportovní ředitel Mladé Boleslavi Zdeněk Kudela.

Na Viktorku dopoledne

V jarní části některé kluby v druhé lize změní začátky výkopů svých domácích utkání. Žižkov se vrátí k tradičnímu dopolednímu začátku v 10:15, stejný čas zvolí rezerva Brna.

Drobné změny se objeví i v rozvrhu nejvyšší soutěže. V 18. kole hrozí, že se zápasy v neděli 26. února budou hrát v době, kdy bude vrcholit finále hokejového olympijského turnaje, které začíná ve 14:00. "Navrhli jsme klubům, aby začátky zápasů posunuli na 17:30, nebo na sobotní podvečer," řekl Lubas. Jasněji bude ve čtvrtek odpoledne.

Změny v poháru

Změny v příštích sezonách možná čekají Pohár ČMFS. Kluby totiž mají zájem, aby se čtvrtfinále a semifinále hrálo dvoukolově, jak je obvyklé v některých západoevropských zemích.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal