Rubriky:

Fotbal

FIFA zrušila po přijetí zákona suspendaci řeckých klubů

12. července 2006 18:43 - ATÉNY

Světová federace FIFA ve středu zrušila své týden staré opatření, jímž dočasně suspendovala řecké fotbalové kluby ze všech mezinárodních soutěží. FIFA tak reagovala na fakt, že řecká vláda v úterý přijala dodatek zákona, který dává fotbalovému svazu více pravomocí a naopak odebírá státu možnost zasahovat do řízení svazu.

 

ČTK

FIFA vyřadila 3. července řecké kluby, jejich hráče i funkcionáře a také rozhodčí ze všech mezinárodních soutěží kvůli vměšování vlády, konkrétně ministerstva sportu, do chodu svazu. To však nový zákon napravuje. "Dodatek článku 29, odstavce 12 zákona o profesionálním sportu je výsledkem dohody mezi ministerstvem sportu a řeckým fotbalovým svazem," uvedl na internetové stránce HFF jeho prezident Vassilis Gagatsis.

Ministr sportu Jorgos Orfanos poté o přijetí zákona informoval FIFA, kterou již dříve s návrhem zákona seznámil. "Nyní řecký svaz splňuje pravidla FIFA a UEFA, a proto FIFA vyřazení svazu z mezinárodních soutěží ruší," uvedli představitelé světového fotbalu v tiskovém prohlášení.

Řekové tak odvrátili hrozbu, že se jejich kluby nebudou moci zúčastnit pohárových soutěží. Jako první se přestaví tým Larissa v sobotu v Poháru Intertoto.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
Serie A
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
dnes 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
dnes 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
dnes 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
dnes 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
dnes 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
dnes 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím