Rubriky:

Fotbal

Zidana čeká slyšení před disciplinární komisí FIFA

20. července 2006 07:00 - CURYCH

Francouzský fotbalista Zinédine Zidane předstoupí ve čtvrtek před disciplinární komisi FIFA, která se bude zabývat jeho vyloučením ve finále mistrovství světa. Reprezentační kapitán, jenž po šampionátu ukončil kariéru, by měl předložit svou verzi incidentu, po němž hlavou udeřil do hrudníku italského obránce Marka Materazziho.

Pětičlenný tribunál bude vedle trestu pro čtyřiatřicetiletého Zidana zvažovat i případný postih pro Materazziho, který už dříve přiznal, že soupeře slovně vyprovokoval. Francouz pak v televizním rozhovoru uvedl, že Ital opakovaně hrubě urazil jeho matku a sestru, Materazzi to ale popírá.

Obránce Interu Milán byl původně předvolán rovněž na čtvrteční slyšení, před disciplinární komisi ale předstoupil už minulý pátek, aby nyní nemusel přerušovat dovolenou. Pro list Gazzetta dello Sport uvedl, že Zidanovi řekl "jednu z těch urážek, které jsou na fotbalových hřištích běžné".

Forma potrestání není jasná

FIFA zatím oficiálně nezveřejnila, z jakých konkrétních přestupků jsou oba hráči obviněni a jaké tresty jim tedy hrozí. Podle disciplinárního kodexu dostane hráč, který úmyslně někoho fyzicky napadne nebo zraní, trest nejméně na čtyři zápasy a pokutu minimálně pět tisíc švýcarských franků. Mírnější provinění, při němž nedojde ke zranění napadeného, je trestáno dvěma zápasy a stejnou pokutou.

V případě Zidana, trojnásobného nejlepšího fotbalisty světa, však bude jakýkoliv postih spíše symbolický, vzhledem k jeho majetku i tomu, že už ukončil fotbalovou kariéru. Mistra světa Materazziho by mohl případný distanc připravit o start v úvodu evropské kvalifikace.

Disciplinární komise může teoreticky také doporučit, aby byl Zidanovi odebrán Zlatý míč pro nejlepšího hráče mistrovství světa. Mluvčí FIFA však dnes řekl, že to je nepravděpodobné vzhledem k tomu, že cenu udělují akreditovaní novináři a ne FIFA

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool