Slovenští fotbalisté porazili v přípravě Maltu 3:0

Slovenští fotbalisté porazili v posledním testu před zářijovým startem kvalifikace mistrovství Evropy Maltu 3:0. Všechny tři góly vstřelil při svém debutu v národním mužstvu útočník Filip Šebo, čerstvá posila Glasgow Rangers, dva mu přihrávkami připravil liberecký středopolař Ivan Hodúr.

Poprvé v reprezentaci nastoupil také slávistický záložník Dušan Švento a i on mohl skórovat, v 13. minutě však z pěti metrů netrefil opuštěnou branku.

Maltu koučuje český trenér Dušan Fitzel, který musel se svými svěřenci v Bratislavě strávit dosud nejvyšší prohru. Malťané pod jeho vedením nejprve podlehli Gruzii o dva góly, týden před mistrovstvím světa je Japonci porazili jen těsně 1:0.

Se Slovenskem se čeští fotbalisté v kvalifikaci ME utkají ve středu 6. září na Tehelném poli v Bratislavě. Otázkou je účast útočníka Róberta Vitteka, který se po čtvrthodině pobytu na hřišti srazil s protivníkem a se zraněným kolenním vazem musel opustit trávník na nosítkách. Rozsah zranění upřesní až vyšetření magnetickou rezonancí.

První český soupeř v kvalifikaci Wales, proti němuž Brücknerův výběr nastoupí 2. září v Teplicích, remizoval 0:0 s Bulharskem. Na hřišti ve Swansea diváci branku neviděli, přestože si oba týmy vytvořily několik slibných šancí.

Španělé nedali gól na Islandu

Velšané v první půli kontrolovali hru, ale brankově se neprosadili ani Giggs z přímého kopu, ani při dalších možnostech Earnshaw a Robinson. Bulhaři postupně vyrovnali hru a domácí obranu zlobil zejména Berbatov, ale ani nová posila Tottenhamu gól nevstřelila.

Islandští fotbalisté remizovali v Reykjavíku také 0:0 se Španělskem. V domácím mužstvu nakonec chyběl Eidur Gudjohnsen, nová barcelonská posila dostala volno kvůli přípravě na čtvrteční duel o španělský Superpohár s Espaňolem. V týmu hostů nastoupil ke stému reprezentačnímu zápasu kapitán Raúl, ani nejlepší kanonýr španělské historie však islandskou obranu nepřekonal. Island a Španělsko se potkají i v kvalifikační skupině.

Ukrajinští fotbalisté zvítězili v Kyjevě nad Ázerbájdžánem vysoko 6:0, i když jim chyběl kanonýr Ševčenko, který dostal od trenéra Blochina volno. Čtvrtfinalisté světového šampionátu vstřelili čtyři góly v prvním poločase, vedení se ujali už v třetí minutě po brance útočníka Voronina.

Bratislava: Slovensko - Malta 3:0 (1:0)
Branky: 31., 75. a 90. Šebo. Diváci: 2437.
Sestava Slovenska: Čontofalský (46. Hajdúch) - Zabavník (46. Škrtel), Ďurica, Valachovič, Had - Karhan, Hlinka (46. Hodúr), Sapara (46. Janočko), Švento - Šebo, Hološko (46. Vittek, 62. Čech).
Swansea: Wales - Bulharsko 0:0
Diváci: 8200.
Sestava Walesu: Jones - Delaney (59. Duffy), Gabbidon (80. Edwards), Collins, Ricketts (72. Vaughan) - Robinson, Fletcher (52. Ledley), Davies, Giggs (52. Nyatanga) - Bellamy (72. Parry), Earnshaw.
Celje: Slovinsko - Izrael 1:1 (0:0)
Branky: 83. Šukalo - 81. Benajun.
Kyjev: Ukrajina - Ázerbájdžán 6:0 (4:0)
Branky: 3. Voronin, 13. Nazarenko, 25. Rotan, 45. Husev, 72. Vorobej, 90+1. Bělik.
Reykjavík: Island - Španělsko 0:0
Aix-en-Provence (Francie): Alžírsko - Gabun 0:2 (0:1)
Branky: 65. Mouloungui, 67. Djissikadie.
Londýn: Ghana - Togo 2:0 (0:0)
Branky: 75. Pimpong, 85. Mensah.