Rubriky:

Fotbal

Kouč Domenech povolal Makeleleho, který už s reprezentací skončil

24. srpna 2006 17:33 - PAŘÍŽ

Záložník londýnské Chelsea Claude Makelele oznámil po prohraném finále letošního mistrovství světa konec reprezentační kariéry, ale kouč národního týmu Raymond Domenech ho přesto povolal pro nadcházející kvalifikační zápasy. Služeb zkušeného fotbalisty chce využít v úvodu bojů o účast na evropském šampionátu v roce 2008, Francii čekají Gruzínci a jejich přemožitelé z finále MS Italové.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Třiatřicetiletý spoluhráč Petra Čecha už nechtěl za Francii hrát, ale jeho veřejné prohlášení mu nebylo nic platné. "Měli jsme debatu a já jsem se neptal na jeho názor. Je pro mě nemyslitelné vidět skvělého hráče hrát za skvělý klub a nehrát za svůj národní tým," vysvětlil svůj postoj na dnešní tiskové konferenci Domenech.

Není si jistý, jestli Makelele pozvánku přijme, ale upozornil ho, že v případě odmítnutí nesmí podle regulí FIFA hrát dva zápasy za svůj klub. O situaci padesátinásobného reprezentanta jednal i s trenérem Chelsea Josém Mourinhem, ale jen si vyjasňovali své názory. K případnému trestu se anglický klub nevyjádřil.

Domenech může pro kvalifikaci s jistotou počítat alespoň s Liliamem Thuramem, jenž rovněž zvažoval konec reprezentační kariéry. Obránce Barcelony, který má na kontě rekordních 121 reprezentačních startů, o své budoucnosti přemýšlel od mistrovství světa a ve středu trenérovi oznámil, že je připraven reprezentovat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Dnes 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Dnes 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Dnes 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Dnes 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Dnes 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Dnes 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Dnes 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Dnes 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
zítra 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese