Poborský a Šmicer jsou mezi ambasadory ME 2020. Divočina s Holanďany je stále živá

21. března 2019 13:01 - Nyon
(Aktualizováno: 21. března 2019 13:26)

Bývalí čeští reprezentanti Karel Poborský a Vladimír Šmicer byli vybráni mezi ambasadory fotbalového mistrovství Evropy, které v roce 2020 při příležitosti 60. výročí šampionátu přivítá dvanáct evropských měst. Jména 34 ambasadorů dnes zveřejnila UEFA.

 

Milan Malíček, Právo

Poborský se Šmicrem na šampionátu v roce 1996 pomohli českému týmu k postupu až do finále, kde výběr trenéra Dušana Uhrina podlehl Německu. Poborský, který mimo jiné slavným lobem rozhodl čtvrtfinále s Portugalskem, poté zamířil do Manchesteru United. Šmicer už před turnajem přestoupil do Lens a posléze vyhrál Ligu mistrů s Liverpoolem.

Oba slavní hráči nechyběli ani ve výběru Karla Brücknera, který v roce 2004 v Portugalsku vypadl až v semifinále. Slavný duel s Nizozemskem (3:2) ze základní skupiny je na oficiálních stránkách UEFA dodnes připomínán jako jeden z nejlepších zápasů v celé historii mistrovství Evropy.

Dalšími ambasadory jsou například Alessandro del Piero, Marcel Dessaily, Ruud Gullit, Thierry Henry, Jürgen Klinsmann, Patrick Kluivert, Henrik Larsson, Brian Laudrup, Luís Figo, Lothar Matthäus, Robert Pirés, Peter Schmeichel, Alan Shearer, David Trezeguet, Xavi Hernández nebo Gianluca Zambrotta.

"Jsem hrdý, že se legendy šampionátů jako Peter Schmeichel, David Trezeguet nebo Luís Figo aktivně podílejí na podpoře oslav jubilea 60 let mistrovství Evropy," pochvaluje si Aleksander Čeferin, prezident UEFA.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161664341425644

Mistrovství Evropy se příští rok uskuteční od 12. června do 12. července. Hostit jej budou Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukurešť, Budapešť, Kodaň, Dublin, Glasgow, Londýn, Mnichov, Řím a Petrohrad.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..