Kabina plná poškoláků. Hodnocení hráčů odpovídá pětigólovému debaklu

Podzimní Liga národů fotbalový národ navnadila, jenže vstup do kvalifikace ME 2020 rychle všechny vrátil na zem. Debakl 0:5 v Anglii... Dosud jen pětkrát v historii prohrála česká (československá) reprezentace pětigólovým rozdílem. Naposledy před 65 lety - v roce 1954 na mistrovství světa ve Švýcarsku s Rakouskem (taktéž 0:5). V redakčním hodnocení na školní stupnici (1 nejlepší, 5 nejhorší) si jen Darida a Souček vysloužili trojku, ostatní dopadli hůř.

Česká jedenáctka před bitvou ve Wembley.

Lukáš Masopust a Milan Škoda nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 30 minut.

Jiří Pavlenka
FC Baník Ostrava
Na Kaneův pokutový kop si sáhl, ale prudkou střelu nezastavil. Za góly nemohl, poslední dva mu do sítě poslali vlastní hráči. Žádný významný zákrok ovšem nepředvedl, v závěru aspoň vyrazil pár prudkých ran.
4
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
Při pokusech o zakládání útoku byl často velmi nepřesný. Před prvním gólem vůbec nereagoval na zakončujícího Sterlinga. Spolu s Kalasem si připsal přísně nařízenou penaltu.
5
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Před prvním gólem se naivně vytáhl ke Kaneovi, pak v šestnáctce chyběl. Při třetím gólu neuhlídal Sterlinga, při čtvrtém míč nešťastně tečoval do vlastní sítě.
5
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Chybným odkopem nalil soupeři šanci ve vlastním vápně, před penaltou trochu nešikovně vzali s Kadeřábkem do kleští Sterlinga. Spolu s Novákem málem vyrobili vlastní gól. Stoper si ho však nakonec přece jen dal...
5
Filip Novák
FK Jablonec
Před prvním gólem se nechal zaskočit, když Kane uvolnil centrujícího Sancha. Míčový kouzelník ho pak zle školil, jednou ho však levý bek připravil o jistý gól.
5
Tomáš Souček
Ostrým zákrokem vyřadil ze hry Diera, před penaltou neudržel Sterlinga. Parádní hlavičkou jen těsně minul branku, ve druhém poločase se zlepšil směrem dopředu.
3
David Pavelka
FC Slovan Liberec
Šilhavého oblíbený válečník měl v hlubokém bloku spoustu práce, směrem dopředu se projevil až po přestávce. Jeho pokus o střelu byl zblokován, po rohu nevyužil velkou šanci.
4
Theodor Gebre Selassie
Česko
Od zkušeného harcovníka by se čekalo, že se projeví i směrem dopředu, u svojí lajny se však věnoval jen bránění. Na víc si netroufal.
5
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Nebál se hrát, což se od něj čekalo, většinou však neměl s kým... Vyslal první střelu českého týmu, ale nepřesnou. Po jeho standardkách měli šanci Souček a Pavelka. Na celý zápas ještě nemá kondici.
3
Jakub Jankto
Měl touhu po své straně něco zkoušet, moc daleko se ale nedostával a pomalu se vytratil. Do druhého poločasu už nenastoupil, přenechal své místo Vydrovi.
5
Patrik Schick
Těžké hodnocení... Na hrotu odříznutý jako sám voják v poli. Jednou střelou zdálky branku těsně minul, do šancí ho spoluhráči dostat nedokázali. Jednu sám připravil Vydrovi.
4
Matěj Vydra
Česko
Přišel do druhé půle a měl přinést osvěžení, žádný velký efekt se však nedostavil. Dostal se jednou do šance, ale branku netrefil.