Rubriky:

ME 2020

Živě

Bouřlivý Balkán volá. Kdo se tlačí Šilhavému do nominace?

10. srpna 2019 14:45 - Praha

Letní přestávka rychle utekla. Fotbalová reprezentace má slibně rozehranou kvalifikaci na mistrovství Evropy 2020 a trenér sleduje start sezony optikou nominace na zářijový dvojzápas v Kosovu a Černé Hoře. „Tady u nás samozřejmě máme pořád na očích Slavii, Plzeň, Spartu i ostatní tuzemské týmy. Chystáme se ještě do Itálie a pravděpodobně do Anglie, minimálně si s legionáři promluvit. Naše příprava jde do finále,“ avizuje Jaroslav Šilhavý. Jeho plány si poslechněte v přiloženém videu.

Sport.cz

Hned po losu měli jasno. Každá balkánská mise vyžaduje kus osobní odvahy.

„Prostředí bude bouřlivé, ale co byl Tomáš Galásek na zápase Bulharska v Kosovu, probíhal normálně. Žádný problém tam nenastal. Věřím, že utkání bude v klidu," tlumočí Jaroslav Šilhavý poznatky svého asistenta.

Češi drží ve skupině druhé postupové místo za Anglií a hodlají si ho upevnit.

Marodi se uzdravují

„Někteří kluci jsou ještě v přípravě. Okruh hráčů je stálý. Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují. Takže věřím, že Tonda Barák nebo Vláďa Darida budou k dispozici," avizuje kouč.

Co reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý říká na výsledky českých týmů ve 3. předkole Evropské ligy?

Sport.cz

Nevylučuje ani případné povolání nováčků. „Skloňují se mladí jako Hložek, Matoušek, Sadílek. Jsou velkým příslibem pro náš fotbal. Z ligy sledujeme i některá další jména, ale nechtěl bych je teď publikovat," usmívá se Šilhavý.

Kosovo zatím doma odehrálo jeden zápas, v němž remizovalo s Bulharskem, další čtyři body získalo venku. Na český tým ztrácí jeden bod.

„Je nám nejblíže, proto je asi naším největším konkurentem. Kosovo je v porovnání s Černou Horou a Bulharskem nejkompaktnější. Řadil bych je malinko výš, nicméně věřím, že zápas na jeho půdě zvládneme," doufá Šilhavý.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Filtr článků - ME 2020


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..