Rubriky:

ME 2020

Bourák Krmenčík je zpátky, koho vzal z Plzně do reprezentace s sebou?

2. září 2019 13:23 - Praha
(Aktualizováno: 2. září 2019 14:02)

Zářijová mise Balkán právě dnes na srazu v Praze začíná. Dodatečnou pozvánku do české fotbalové reprezentace před zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v Kosovu a Černé Hoře dostali útočníci Michael Krmenčík a Martin Doležal, záložníci Lukáš Kalvach a Ladislav Krejčí a obránce Stefan Simič. Kanonýr Krmenčík se do národního týmu kvůli dlouhému zranění kolena vrací téměř po roce, jediným nováčkem je jeho plzeňský spoluhráč Kalvach.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čtyřiadvacetiletý plzeňský záložník Lukáš Kalvach je v nominaci na rozdíl od zbylých čtyř hráčů poprvé v životě. Pozvánku si vysloužil svými výkony v týmu českého vicemistra po nedávném přestupu z Olomouce. V minulosti nastupoval za reprezentační výběry do dvaceti a devatenácti let.

„Lukášovy výkony na začátku sezony nás zaujaly. V nominaci nemohl kvůli zranění být David Pavelka, a tak jsme se rozhodli právě pro Lukáše. Věříme, že to byla správná volba a že nám pomůže přiblížit se k postupu na mistrovství Evropy," říká trenér Jaroslav Šilhavý.

Lukáš Kalvach z Viktorie Plzeň během utkání 8. kola Fortuna ligy v Příbrami.

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi pěticí dodatečně povolaných hráčů byl původně obránce Ondřej Kúdela, který se ale z rodinných důvodů omluvil a k reprezentaci se nepřipojí.

Místo stopera Slavie tak byl povolán čtyřiadvacetiletý Stefan Simič. Obránce chorvatského Hajduku Split má na svém kontě jeden reprezentační start, když odehrál utkání v rámci turnaje v Kataru v listopadu roku 2017 proti domácímu výběru.

„Působil ve velkoklubu AC Milán, kde však nebyl příliš vytížen. V Chorvatsku se mu daří, máme na něj dobré reference,“ vysvětluje asistent Jiří Chytrý.

A odkud dorazí Schick…?

Otázkou je, s jakou klubovou příslušností na sraz dorazí Patrik Schick, který míří z AS Řím pravděpodobně na hostování s opcí do bundesligového Lipska.

„Patrik by měl dorazit dnes večer a doufáme, že už bude mít o svém klubovém angažmá jasno. I když nebyl v Římě příliš vytížený, v reprezentaci se s tímto handicapem dokázal v poslední době vždy vyrovnat," poukazuje Chytrý.

dos, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Filtr článků - ME 2020


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..