Rubriky:

ME 2021

Zrada v Budapešti. Část slovenského sektoru fandila Maďarům

10. září 2019 08:19 - Budapešť/Praha

Emoce byly vybičované na maximum. Vedle boje o důležité body k postupu na fotbalové ME 2020 se do hry dostala sousedská řevnivost a národnostní půtky. Po pondělní vyhecované bitvě v Budapešti se nakonec radovali Slováci, kteří pod taktovkou českého kouče Pavla Hapala porazili domácí Maďary 2:1. Hostující fanoušci ale přesto zažili nepříjemný šok.

 

Tamas Kovacs, ČTK/AP

Nemalou část jejich sektoru totiž obsadili příznivci z jihu Slovenska maďarské národnosti, kteří si sice koupili lístky do kotle fanoušků svojí země, nicméně zcela otevřeně fandili Maďarům.

Dokonce byli stejně jako většina domácích fandů oděni do černého. Jen nemohli mít u sebe maďarské vlajky či šály, což regule UEFA přísně zakazují.

Atmosféra na beznadějně vyprodaném stadionu Ferencvárose byla hodně hektická. Groupama Arenou zněl mohutný pískot už při slovenské hymně.

Nakonec došlo ke kuriozní situaci, kdy policisté museli oddělit na dvě části slovenský sektor, aby se znemožnil kontakt mezi částí fandící Slovákům a Maďarům.

roj, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..