Rubriky:

ME 2020

Mimořádně dojemné, těší se na anglické jubileum trenér

31. října 2019 18:28 - Londýn

Fotbalisté Anglie odehrají 14. listopadu v kvalifikaci o mistrovství Evropy proti Černé Hoře jubilejní tisící mezinárodní zápas. Při této příležitosti dostanou hráči na dres svá reprezentační čísla a na utkání ve Wembley budou pozváni bývalí kapitáni a také členové týmů mistrů světa z roku 1966.

 

Carl Recine, Reuters

Fotbalová asociace udělila čísla chronologicky všem fotbalistům, kteří Anglii v uplynulých 147 letech reprezentovali. Číslo jedna dostal brankář z úvodního duelu Robert Baker a číslo 1244 Tyrone Mings, jenž debutoval v dosud posledním anglickém zápasu v Bulharsku.

Po dohodě s UEFA budou mít angličtí fotbalisté v jubilejním duelu čísla vytištěna na hrudi pod znakem, v dalších duelech budou na vnitřní straně límečku.

Anglická média se klaní bulharskému kapitánovi: Jeho gesto k chuligánům? Prokázal statečnost

"Stále s hráči mluvíme o tom, jak je důležitý znak na hrudi a jak malou součástí historie jsme. Je důležité respektovat dres a zanechat ho v lepším stavu, než jsme ho našli. Zúčastnit se takového zápasu je mimořádně dojemné, zvlášť když na utkání bude mnoho našich bývalých hráčů," uvedl anglický trenér Gareth Southgate, reprezentant číslo 1071.

Jeho svěřenci vedou tabulku kvalifikační skupiny A s tříbodovým náskokem před českými fotbalisty a k jistotě postupu na ME jim proti Černé Hoře stačí uhrát bod.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Filtr článků - ME 2020


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..