Rubriky:

ME 2021

Kouč Anglie překvapil: Pomůže nám, že jsme s Chorvaty a Čechy prohráli

30. listopadu 2019 22:17 - Bukurešť

Nebývá zrovna zvykem, že by si trenér pochvaloval poslední porážky svého týmu. Podle trenéra Garetha Southgatea fotbalistům Anglie pomohou nedávné krachy s Čechy a Chorvaty k tomu, aby k vzájemným utkáním ve skupině na mistrovství Evropy v příštím roce přistoupili zodpovědněji. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého se podle něj během kvalifikace ohromně zlepšili.

 

Stoyan Nenov, Reuters

Albion v úvodu kvalifikace zdolal v březnu doma český celek vysoko 5:0, v říjnu mu ale v Praze podlehl 1:2. S Chorvaty zase Angličané v semifinále loňského mistrovství světa prohráli rovněž 1:2. Následně se oba týmy utkaly i v Lize národů - na Balkáně skončil zápas bez branek, v Anglii vyhráli domácí 2:1.

"Myslím si, že fakt, že jsme Chorvatsku a České republice podlehli, naší mentalitě pomůže. Kdybychom je porazili, tak by hrozilo uspokojení, i proto, že hrajeme doma. O kvalitě Chorvatska víme stejně jako o tom, že se Češi doma v Praze v porovnání s utkáním ve Wembley ohromně zlepšili," citoval Southgatea web uefa.com.

Zase spolu, Anglie je Čechům souzená! Šilhavý po losu vtipkoval se Southgatem

"Naši analytici nebudou mít moc práce, což je jistě potěší. Do Vánoc si můžou vzít volno. Jsou to týmy, proti kterým jsme předvedli dobré výkony a výsledky, ale s nimiž jsme i prohráli, takže si nemůžeme dovolit sebeuspokojení," konstatoval devětačtyřicetiletý Southgate.

Los EURO 2020: Návrat do Wembley! Češi jdou v ostrovní skupině proti Anglii a Chorvatsku

Anglie sehraje všechna utkání základní skupiny evropského šampionátu ve Wembley. Čtvrtým celkem ve skupině bude Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. "Nikdy si nejsem jistý, jestli je to dobrý los. Hrát ve Wembley je výjimečné, na turnaj se těšíme. Je to největší sportovní událost," uvedl Southgate.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..