Rubriky:

ME 2021

Severní Makedonie slaví historický postup na EURO, fanoušci řádili v ulicích

13. listopadu 2020 16:06 - Skopje/Praha

Dokázali to! Fotbalisté Severní Makedonie ve čtvrtek v kvalifikačním utkání o EURO zvítězili v Gruzii 1:0 díky gólu Gorana Panděva, a slaví tak poprvé v historii postup na závěrečný turnaj fotbalového mistrovství. Památný moment si nenechali uniknout fanoušci ve Skopje, kteří se po závěrečném hvizdu vydali do ulic hlavního města slavit.

Video již není dostupné

sntv

Nařízení v Severní Makedonii v souvislosti s pandemií koronaviru nedovolují srocovat se ve skupinkách více než čtyř osob. Fotbalovým fanouškům z hlavního města to ale ve čtvrtek bylo docela jedno.

Když Goran Panděv vsítil rozhodující branku barážového utkání s Gruzií a rozhodčí duelu následně hvizdem potvrdil postup balkánské země na EURO, bujaré oslavy historického momentu mohly propuknout naplno.

Velký sen zemřel. Příšerná frustrace… Už se viděli na EURO, pak se vše sesypalo

Ministr zdravotnictví Venko Felipce prostřednictvím Facebooku poblahopřál národnímu týmu, poté ale apeloval na všechny občany, aby dodržovali vládní nařízení a od pouličních oslav upustili.

Severní Makedonie se na evropském šampionátu představí ve skupině C s Nizozemskem, Ukrajinou a Rakouskem.

pb, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..