Živě

Severní Makedonie slaví historický postup na EURO, fanoušci řádili v ulicích

13. listopadu 2020 16:06 - Skopje/Praha

Dokázali to! Fotbalisté Severní Makedonie ve čtvrtek v kvalifikačním utkání o EURO zvítězili v Gruzii 1:0 díky gólu Gorana Panděva, a slaví tak poprvé v historii postup na závěrečný turnaj fotbalového mistrovství. Památný moment si nenechali uniknout fanoušci ve Skopje, kteří se po závěrečném hvizdu vydali do ulic hlavního města slavit.

Video již není dostupné

sntv

Nařízení v Severní Makedonii v souvislosti s pandemií koronaviru nedovolují srocovat se ve skupinkách více než čtyř osob. Fotbalovým fanouškům z hlavního města to ale ve čtvrtek bylo docela jedno.

Když Goran Panděv vsítil rozhodující branku barážového utkání s Gruzií a rozhodčí duelu následně hvizdem potvrdil postup balkánské země na EURO, bujaré oslavy historického momentu mohly propuknout naplno.

Velký sen zemřel. Příšerná frustrace… Už se viděli na EURO, pak se vše sesypalo

Ministr zdravotnictví Venko Felipce prostřednictvím Facebooku poblahopřál národnímu týmu, poté ale apeloval na všechny občany, aby dodržovali vládní nařízení a od pouličních oslav upustili.

Severní Makedonie se na evropském šampionátu představí ve skupině C s Nizozemskem, Ukrajinou a Rakouskem.

pb, Sport.cz

  2:0 Švýcarsko - Turecko 2:0 38. min
20210620T18:00:00+0200
Švýcarsko vs. Turecko
Švýcarsko vs. Turecko
Švýcarsko
Turecko
  1:0 Itálie - Wales 1:0 38. min
20210620T18:00:00+0200
Itálie vs. Wales
Itálie vs. Wales
Itálie
Wales

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..