UEFA kvůli mistrovství Evropy zruší limit počtu diváků na tribunách

30. března 2021 18:47 - Nyon/Praha

Evropská fotbalová unie UEFA plánuje zrušit svůj aktuální limit na počet diváků v hledišti, jenž je kvůli koronavirové pandemii stanoven na 30 procent kapacity. Snahou je přivítat více diváků na odloženém mistrovství Evropy v červnu a červenci.

 

gettyimages.com

Ruští a angličtí funkcionáři už naznačili, že na zápasy v Petrohradu a v londýnském Wembley budou schopni během ME pustit na stadiony více lidí. UEFA tak chce mít tuto možnost zakotvenou v pravidlech. Podle agentury Reuters nebude stanovovat nový limit, ale nechá zvýšení počtu diváků na místních úřadech.

Podle plánu britského premiéra Borise Johnsona by mohl do hlediště v počáteční fázi turnaje omezený počet 10 000 lidí, ale po přechodu země do čtvrtého stupně naplánovaného na 21. června by se mohlo toto číslo výrazně zvýšit. Wembley hostí nejen zápasy základních skupin, ale především semifinále a finále panevropského turnaje.

Pořadatelé Wimbledonu pro letošek předběžně počítají i s diváky

Zástupci hostitelských zemí musejí informovat UEFA o plánovaném zaplnění svých stadionů do 7. dubna. Země, která nebude moci garantovat fanoušky v hledišti, riskuje podle Reuters odebrání zápasů.

Je pravděpodobné, že většina stadionů v západoevropských zemích nebude moci zaplnit během ME více než 25 až 50 procent kapacity. Petrohrad uvedl, že se bude snažit o naplnění kapacity z 50 procent, dánská vláda řekla, že na stadion v Kodani pustí zhruba 12 tisíc fanoušků, což je 30 procent kapacity Parken Stadium.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..